معاون راه آهن:

۵۳ مركز بار با ۱۱۱ كیلومتر خط آنتنی به شبكه ریلی وصل می گردد

۵۳ مركز بار با ۱۱۱ كیلومتر خط آنتنی به شبكه ریلی وصل می گردد

بتن آنلاین: معاون فنی و زیربنایی شركت راه آهن از شناسایی ۵۳ مركز بار كشور با هدف اتصال به شبكه ریلی با استفاده از ۱۱۱ كیلومتر خطوط آنتنی و افزایش ۲۰ میلیون تنی ظرفیت حمل بار طی دو سال اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، مازیار یزدانی با اشاره به پروژه اتصال مراكز بار به شبكه ریلی كشور تصریح كرد: هم اكنون این پروژه در مرحله انجام مطالعات قرار دارد و بعد از شناسایی كامل مراكز باقی مانده از ۵۳ مركز بار كشور، ساخت و توسعه خطوط آنتنی آغاز می گردد.
وی اضافه كرد: سال قبل ۱۰ خط آنتنی برای اتصال مركز بار به شبكه ریلی متصل شد و ۴۳ مركز باقی مانده هم طی دو سال آینده به شبكه متصل می شوند.
معاون امور فنی و زیربنایی شركت راه آهن هزینه اتصال مراكز بار به شبكه ریلی كشور را ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اظهار داشت: طول خطوط مورد نیاز برای اتصال مراكز بار كشور به شبكه ریلی هم حدود ۱۱۱ كیلومتر محاسبه شده است.
یزدانی با اشاره به میزان دربرگیری و گستردگی این طرح ریلی بیان داشت: ۵۳ مركز بار در سراسر كشور پراكنده شده اند و بلندترین حجم عملیات اجرایی برای اتصال به شبكه ریلی كشور، ساخت خط آنتنی گل گهر (كرمان) به طول ۳۰ كیلومتر و كوچك ترین پروژه هم به طول ۱ كیلومتر است.
وی خاطرنشان كرد: با تكمیل این پروژه و تكمیل خطوط آنتنی به منظور اتصال مراكز حمل بار به شبكه ریلی۲۰ میلیون تن بار تضمین شده با استفاده از شبكه حمل ونقل ریلی جابه جا خواهد شد.
تكمیل پروژه بازسازی محور جنوب در سال ۹۶
معاون فنی و زیربنایی راه آهن با اشاره به عملكرد این معاونت در سال ۹۶ به اتمام بازسازی محور جنوب حدفاصل ایستگاه تنگ هفت تا ایستگاه شهبازان به طول ۴۵ كیلومتر اشاره نمود و اظهار داشت: با تلاش و همت شبانه روزی كارگران و كاركنان ریلی، پروژه دشوار و پر اهمیت بازسازی محور جنوب در سال ۱۳۹۶، به اتمام رسید.
وی اضافه كرد: ثبت ركورد ۳ هزار متر بازسازی و تخلیه ۱۵۰ واگن بالاست باوجود ۷ قوس با شعاع زیر ۴۰۰ متر، ۳۰۰ متر خط داخل تونل و ۵۰۰ متر خط در داخل ترانشه بسیار عالی و بی نظیر است.
یزدانی با اشاره به اینكه این پروژه یكی از دشوارترین پروژه های ریلی كشور بوده است تصریح كرد: اجرای این پروژه همت، برنامه ریزی، امكانات و مدیریت ویژه ای را می طلبید و در یكی از صعب العبورترین و پرترافیك ترین مناطق ریلی كشور انجام شد.
معاون فنی و زیربنایی راه آهن خاطرنشان كرد: اجرا و اتمام این پروژه عظیم، نقش مهمی در افزایش سرعت و ایمنی سیر و حركت قطارها در محور جنوب خواهد داشت.

1397/02/05
19:28:32
5.0 / 5
4534
تگهای خبر: بازسازی , پروژه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد