اخطار یك مقام ارشد وزرات راه به كمبود واحدهای مسكونی كوچك

اخطار یك مقام ارشد وزرات راه به كمبود واحدهای مسكونی كوچك

بتن آنلاین: مدیركل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی خواهان جدیت بانك عامل بخش مسكن در پرداخت تسهیلات بدون سپرده برای احداث واحدهای مسكونی كوچك متراژ شد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، علی چگنی اظهار داشت: احیای تسهیلات بدون سپرده ساخت مسكن در سال ۹۷ بعنوان سالی كه انتظار می رود ساخت و سازهای مسكونی در آن رونق می گیرد، برای سرمایه گذاران ساختمانی جهت تعریف پروژه های جدید محرك مؤثری خواهد بود تا حجم عرضه به تناسب تقاضای موجود در بازار معاملات ملك افزایش پیدا كند.
وی خاطرنشان كرد: این بانك مرحله جدید پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسكن را به شكلی مقرر است شروع كند كه سازنده ها به ساخت واحدهای كم متراژ و هماهنگ با الگوی تقاضا ترغیب شوند.
مدیر كل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، این سیاست را اقدام مناسب برای جهت دهی به بازار ساخت و ساز و سرمایه گذاری های ساختمانی در سال ۹۷ تعبیر كرد. اما سیاست اعتباری سال ۹۷ باید به گونه ای جلو برده شود كه در مسیر پرداخت تسهیلات بدون سپرده ساخت، اختلال یا توقفی به وجود نیاید.
چگنی با تاكید بر اینكه سازنده ها به شدت متقاضی دریافت تسهیلات بدون سپرده ساخت مسكن هستند، اضافه كرد: مقطع فعلی بازار مسكن، یك دوره زمانی حساس است از این بابت كه سازنده ها به دنبال محرك و ابزار مالی برای سرمایه گذاری جدید هستند و از طرفی، شرایط به گونه ای است كه باید پایدارسازی فاز رونق ساختمانی در دستور كار باشد.
گفتنی است بانك عامل بخش مسكن برای تحریك سازنده به احداث واحدهای مسكونی كمتر از ۱۰۰ متر مربع، پروژه های ساختمانی مشمول دریافت این تسهیلات را به سه دسته تقسیم كرده است:
۱. برای سنتی سازی، سقف تسهیلات بدون سپرده ساخت در تهران ۷۰ میلیون تومان، در مراكز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۶۰ میلیون، در سایر شهرها ۵۰ میلیون و در مناطق كمتر توسعه یافته ۴۰ میلیون تومان است.
۲. این تسهیلات به سازنده های دارای صلاحیت حرفه ای و پروانه انبوه سازی هم در ۴ گروه شهری نام برده شده به ترتیب در سقف های ۹۰، ۸۰، ۷۰ و ۶۰ میلیون تومان پرداخت خواهد شد.
۳. سازندگان حرفه ای در صورتی كه از تكنولوژی های نوین ساخت و كاهنده مصرف انرژی در ساختمان برای ساخت و ساز استفاده كنند، در قالب دسته سوم تسهیلات، در تهران ۱۱۰ میلیون، در مراكز استان و شهرهای با جمعیت بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر ۱۰۰ میلیون، در سایر شهرها ۹۰ و در مناطق كمتر توسعه یافته ۸۰ میلیون تومان تسهیلات بدون سپرده دریافت خواهند كرد.
ضمن آنكه نرخ سود تسهیلات برای دسته سوم، یك درصد كمتر از دو دسته دیگر خواهد بود.

1397/01/20
18:59:25
5.0 / 5
4682
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد