تلاش شورای شهر برای خداحافظی پایتخت نشینان با كیسه های پلاستیكی

تلاش شورای شهر برای خداحافظی پایتخت نشینان با كیسه های پلاستیكی

بتن آنلاین: رئیس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران از مردم پایتخت خواست كه به كمپین #تهران_ بی_پلاستیك بپیوندند.ناهید خداكرمی در گفت وگو با ایسنا، با بیان خبر راه اندازی كمپین #تهران_ بی_پلاستیك اظهار داشت: در روزهای نوروز فرصتی فراهم گردید كه به محلات و مناطق تهران رفته و از آنها بازدید كنم.

وی با اشاره به اینكه در روزگاری كه فضای سبز و باغات تخریب می شوند، شاهد آن هستیم كه مردم هم از فضای سبز موجود به درستی محافظت نمی كنند، خاطرنشان كرد: در فضای سبز و لابه لای گیاهان با حجم زیادی از كیسه های پلاستیكی مواجه می شویم كه به علت تجدیدناپذیر بودن شان، بلای جان طبیعت شده اند. این در حالیست كه با رعایت می توانیم این مشكل را حل نماییم.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینكه لازم است كه مردم فكری به حال كیسه های پلاستیكی كنند، خاطرنشان كرد: مردم باید در این خصوص و عدم استفاده از كیسه های پلاستیكی مشاركت داشته باشند و با استفاده از كیسه های پارچه ای و یا غیرپلاستیكی گام مهمی در حفاظت از محیط زیست بردارند.

وی با اشاره به اینكه پلاستیك قابل تجزیه نیست و به بلای جان طبیعت بدل شده است، اظهار داشت: دانش آموزان، دانشگاهیان، طلاب و... می توانند در ترویج فرهنگ عدم استفاده از پلاستیك كمك كنند.

خداكرمی اظهار داشت: در شهرداری تهران هم اقدامات خوبی صورت گرفته و ما با مسئولان سازمان میادین و فروشگاه شهروند جلسات زیادی برگزار كردیم تا مشكل كیسه های پلاستیكی را حل نماییم و مسئولان فروشگاه شهروند هم عنوان كرده اند كه از كیسه های پلاستیكی پایه گیاهی كه تجزیه پذیر است استفاده می نمایند اما با این حال این مسئله كافی نیست و هر شهروند تهرانی برای آنكه تهرانی بی پلاستیك داشته باشیم باید كار را از خودش شروع كند و شهرمان را آباد نماییم.

وی اضافه كرد: در آینده نزدیك اقداماتی صورت خواهد گرفت كه كیسه های پلاستیكی در فروشگاه شهروند و سازمان میادین استفاده نشوند تا بتوانیم #تهران_ بی_پلاستیك داشته باشیم.
1397/01/15
16:14:55
5.0 / 5
4507
تگهای خبر: سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد