رونمایی از نخستین مسیر گردشگری سبز در بافت تاریخی شهر تهران در روزهای نوروز

رونمایی از نخستین مسیر گردشگری سبز در بافت تاریخی شهر تهران در روزهای نوروز

بتن آنلاین: از نخستین مسیر گردشگری سبز با دوچرخه و خودروی برقی در بافت تاریخی شهر تهران از میدان امام خمینی(ره) تا میدان حسن آباد خانه تیمورتاش با همكاری مشترك شهرداری مناطق ۱۱ و ۱۲ رونمایی می گردد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در نشست مشترك شهرداری مناطق ۱۱ و ۱۲ كه با حضور نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ و پیمان حسین محسنی شهردار منطقه ۱۲ برگزار شد، پیرامون برگزاری مسیر ویژه گردشگری پاك در بافت تاریخی شهر تهران گفتگو و تبادل نظر شد كه در این نشست نصراله آبادیان شهردار منطقه ۱۱ در ارتباط با ظرفیتهای گردشگری منطقه ۱۱ اظهار داشت: پیشنهاد ما این است كه بازدید از كلیه مسیرهای گردشگری واقع در بافت تاریخی شهر تهران با حمل و نقل پاك انجام گیرد در واقع باید از مترو و سایر وسایل نقلیه در حوزه حمل و نقل پاك برای بازدید از هسته مركزی و بافت تاریخی شهر تهران استفاده نماییم.

شهردار منطقه ۱۱ همینطور اضافه كرد: می كوشیم تا در عرصه گردشگری در شهرداری تهران هم افزایی، همكاری و مشاركت درون سازمانی داشته باشیم و با استفاده از توان و ظرفیت مناطق ۱۱ و ۱۲در حوزه گردشگری، موسیقی و نمایش خدمات مناسبی به شهروندان در نوروز عرضه نماییم.
آبادیان همینطور اضافه كرد: در نظر داریم برنامه افتتاحیه به صورت مشترك با منطقه ۱۲ برگزار نماییم.
شهردار منطقه ۱۱ همینطور با اشاره به مسیرهای گردشگری پیش بینی شده در روزهای تعطیلات نوروز سال ۹۷ اظهار داشت: گردشگران برای بازدید از هسته مركزی و بافت تاریخی شهر تهران می توانند با گذار از میدان امام خمینی(ره)، به ترتیب از موزه های پست، موزه ملك، سر در باغ ملی، میدان حسن آباد، موزه ثبت احوال، موزه مقدم، موزه قرآن، میدان حر و خانه تیمور تاش بازدید كرده و با عرضه خدمات سبب افزایش نشاط شهروندان در روزهای نوروز ۹۷ شویم.

آبادیان همینطور در خاتمه تصریح كرد: هدف ما این است كه با تسهیلگری و با مشاركت بخش خصوصی به راه اندازی تور تهرانگردی، ترویج و گسترش حمل و نقل پاك در گردشگری اقدام نماییم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱، پیمان محسنی شهردار منطقه ۱۲ هم در ارتباط با گردشگری در حصار ناصری و بافت تاریخی شهر تهران اظهار داشت: ما در شهرداری منطقه ۱۲ آمادگی كامل داریم تا با همكاری مشترك با شهرداری منطقه ۱۱ درحصار تاریخی شهر تهران تورهای گردشگری با محور حمل و نقل پاك برگزار نماییم كما اینكه در محدوده بازار با بهره گیری از این وسائل در حال خدمات رسانی به شهروندان هستیم كه می توانیم این مسیر را تا محدوده منطقه ۱۱ گسترش دهیم.

گفتنی است نخستین مسیر گردشگری سبز كه شامل بازدید از اماكن تاریخی مناطق ۱۱ و ۱۲ با استفاده از وسایل حمل و نقل پاك همچون دوچرخه و ماشین برقی می گردد در روزهای نوروز ۹۷ رونمایی می گردد و شهروندان می توانند به بازدید از اماكن گردشگری حصار ناصری و بافت تاریخی در روزهای نوروز بپردازند.1396/12/19
17:22:18
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: خدمات , خودرو , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد