معاون ترافیك شهرداری تهران خبر داد

تعیین كف و سقف عوارض طرح جدید ترافیك، اجرای طرح از 15 فروردین

تعیین كف و سقف عوارض طرح جدید ترافیك، اجرای طرح از 15 فروردین

بتن آنلاین: معاون حمل و نقل و ترافیك شهرداری تهران اعلام نمود كه كف عوارض ورود به محدوده طرح ترافیك 13 هزار و 400 تومان و سقف آن 36 هزار تومان خواهد بود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محسن پور سید آقایی ظهر امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران كه به منظور تعیین نرخ عوارض تردد درمحدوده ترافیك در تهران بود در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه خوشحالیم كه با وجود همه جوسازی ها و بحث هایی در خصوص اینكه این طرح اجرایی نمی گردد، این طرح با كمترین تغییر تصویب گردید، اظهار داشت: از 15 فروردین ماه سال آینده این طرح لازم الاجرا است.

وی از تمام كسانی كه با نقد سازنده خود باعث شدند كه جزئیات طرح هم با دقت كامل شود، سپاسگزاری كرد و ادامه داد: این طرح جدید ترافیك، طرح هوشمندی است كه آثار ضد ترافیكی و ضد آلودگی آن مشهود است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه بر مبنای این طرح جداولی تنظیم شده اظهار داشت: دو دسته خودرو مجوز ورود به محدوده را دارند به صورتی كه برای 63 هزار خودرو مجوز به اشخاصی داده می گردد كه به لحاظ شغلی لازم است درهمه سال وارد محدوده شوند كه البته ازاین 63 هزار خودرو مبلغ 100 هزار تومان بابت جواز دریافت می گردد و 40 هزار مجوز به صورت روزانه برای افراد دیگر در نظر گرفته شده كه مجموعه سقف ورود به محدوده 103 هزار خودرو خواهد بود كه هیچ تفاوتی در پرداخت این دو گروه نیست.

وی با اشاره به اینكه 63 هزار مجوز تنها به افرادی داده می گردد كه به لحاظ شغلی باید وارد محدوده شوند و باید خیالشان راحت باشد كه می توانند وارد محدوده شوند اظهار داشت: چند ضریب برای تعیین نرخ عوارض در نظر گرفته شده به گونه ای كه ساعت 6 تا 10 بامداد و ساعت 16 تا 19 بعنوان اوج ترافیك عصرگاهی تعیین شده و ساعت 10 تا 16 هم بعنوان میان روز خلوت است كه افراد می توانند در مواقع خلوت رجوع كنند.

به گفته پورسیدآقایی، ضریب آلایندگی در نظر گرفته شده كه باید بگویم برای خودروی دارای معاینه فنی برتر، ضریب كمتری در نظر گرفته شده و این در شرایطی است كه اگر افراد حساب خودرو را از قبل شارژ كنند 20 درصد تخفیف می گیرند.

وی با اشاره به اینكه ضریب آلایندگی خودروهای هیبریدی تنها یك دهم است اظهار داشت: برخی ها می گویند كه این ضریب به نفع پول دارها است اما باید بگویم ما باید آن افراد را هم تشویق نماییم كه به جای آنكه پولش را به خودروی بنزینی بدهد خودروی برقی كه آلایندگی كمتری دارد تهیه نماید.

معاون شهردار تهران با اشاره به اینكه كف نرخ ورود به محدوده طرح ترافیك 13 هزار و 400 تومان و سقف آن 36هزارتومان است اظهار داشت: مردم می توانند سفر خویش را مدیریت كرده و تمام ضرایب را پاس كنند تا قیمت كمتری برای آنها محاسبه شود.

وی با اشاره به اینكه در این طرح مدت ماندن در محدوده مهم نیست اظهار داشت: فقط نخستین ورود و آخرین خروج ثبت می گردد نه اینكه به ازای هر ورود و خروج عوارض پرداخت كنند.

پورسیدآقایی با اشاره به اینكه اجرای این طرح علاوه بر كاهش آلودگی، ترافیك را هم می كاهد اظهار داشت: سقف ورود به محدوده 26هزار خودرو كاهش یافته و به بهبود ترافیك كمك می نماید.

وی با اشاره به اینكه بر مبنای مصوبه شورای شهر جانبازان بالای 75 درصد و اعصاب روان و معلولان دارای پلاك "ژ" معاف از عوارض هستند اظهار داشت: همینطور برای خبرنگاران تخفیف 50 درصدی لحاظ شده است.

معاون شهردار تهران در پاسخ به این سوال كه خبرنگاران چگونه تشخیص داده می شوند اظهار داشت: درحال تكمیل آیین نامه ای هستیم كه پس از تصویب آن را اجرایی نماییم تا به خبرنگاران واقعی این تخفیف داده شود.
1396/11/10
16:35:35
5.0 / 5
4794
تگهای خبر: خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد