معاون وزیر كشور:

اسكان موقت 10 میلیون تهرانی به 3 برابر وسعت كنونی تهران نیاز دارد

اسكان موقت 10 میلیون تهرانی به 3 برابر وسعت كنونی تهران نیاز دارد

بتن آنلاین: معاون وزیر كشور با اشاره به اینكه شاید نتوان جلوی زلزله را گرفت ولی می توانیم خودمان را ایمن نماییم و جلوی تلفات را بگیریم، اظهار داشت: با عنایت به اینكه زندگی در تهران در جهت ارتفاع اتفاق افتاده است، در صورت نیاز به اسكان موقت 10 میلیون نفر در تهران، باید در زمینی با وسعت سه برابر كنونی تهران چادر بزنیم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، اسماعیل نجار در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره ملی فیلم كوتاه امید كه به میزبانی استان یزد برگزار شد، با بیان این كه ایران كشوری حادثه خیز است، اظهار نمود: ایران دهمین كشور حادثه خیز جهان است.
وی با اشاره به این كه ایران مستعد پذیرش 43 حادثه از چهل و شش حادثه در كمین جهان است، اضافه كرد: بحث ریزگردها هم مشكلات بسیاری برای مردم كشور به وجود آورده است.
معاون وزیر كشور كمبود آب و خشكسالی را از دیگر شرایط بحرانی كشور دانست و اظهار داشت: آموزش مدیریت بحران یكی از ضرورت های اجرایی كشور برای كاهش تلفات در مواقع بحرانی است.
نجار در ادامه با بیان این كه زلزله خطرناك ترین و مهمترین حادثه ای است كه ایران با آن روبرو است، خاطرنشان كرد: متأسفانه هم اكنون تمام نقاط كشور آماده باش بحث زلزله هستند.
وی در ادامه با اشاره به حجم انبوه كمك های مردمی برای زلزله كرمانشاه اظهار داشت: در این زمینه هم برخی افراد با خودروی شخصی اقدام به تردد در مسیر كرمانشاه می كردند و با این كار اقدام به قفل كردن مسیر خودروهای امدادی می كردند.
رییس سازمان مدیریت بحران كشور به كشته شدن 34 هزار نفر از مردم بم در زلزله سال 82 اشاره نمود و اضافه كرد: در زلزله كرمانشاه خوشبختانه مردم با وقوع پیش لرزه 5ریشتری هوشیار و از منازل خود خارج شدند وگرنه تعداد كشته ها بسیار بیشتر بود.
وی با تصریح بهأكید بر این كه "جلوی این پدیده را نمی توانیم بگیریم"، تصریح كرد: شاید نتوان جلوی زلزله را گرفت ولی می توانیم خودمان را ایمن نماییم و جلوی تلفات و خسارت های زلزله های بعدی را بگیریم.
نجار ادامه داد: در زمان های دور وقتی زلزله ای در ژاپن به وقوع می پیوست ده ها هزار نفر كشته می شدند ولی هم اكنون در زلزله های هشت ریشتری هم یك نفر مصدوم نمی شود.
وی در دیگری از سخنان خود بخشی از مدیریت بحران را به عهده مردم دانست و بیان كرد: یكی از مسائلی كه در جامعه وجود دارد این است كه به هنگام خرید یك خانه، مردم به یك دهم اهمیتی كه برای ظاهر خانه قائل می شوند، برای امنیت و كیفیت ساخت خانه اهمیت نمی دهند.
نجار در انتها اظهار داشت: در صورتی كه خواسته باشیم 10 میلیون نفر را در تهران اسكان موقت بدهیم به این مفهوم است كه باید در زمینی با وسعت سه برابر تهران چادر بزنیم چون كه زندگی در تهران در ارتفاع است و برای پهن شدن این میزان زمین بسیار زیادی نیاز است.1396/10/06
19:14:54
5.0 / 5
5036
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد