صف های انتظار متقاضیان كارت های ملی و پاسخ ثبت احوال

مشكلات فنی صدور كارت ملی هوشمند برطرف شد

مشكلات فنی صدور كارت ملی هوشمند برطرف شد

بتن آنلاین: مهلت ثبت نام كارت های ملی هوشمند تا سه ماه دیگر به پایان می رسد و این در حالیست كه برخی از شهروندان از مشكلات و كندی صدور و دریافت این كارت ها انتقاد می كنند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی رغم مهلت سه ماه ثبت نام كارت ملی هوشمند، اما سیستم های پشتیبان ثبت احوال در بعضی دفاتر پست با تاخیر و كندی در روند ثبت نام و عرضه كارت ملی هوشمند همراه بودند به طوری كه این تاخیرات باعث اعتراض بعضی از شهروندان شده است.
یكی از شهروندان به ایسنا می گوید از بامداد زود به پست آمده ام اما از همان ابتدا اعلام نمودند كه باید صبر كرد تا سیستم پشتیبانی از جانب ثبت احوال فعال شود اما متاسفانه با گذشت چند ساعت، سیستم وصل نشد.
این شهروند می افزاید: اگر سیستم شبكه ای سازمان ثبت احوال ضعیف است باید مشكلش را برطرف كرد و نمی توان اینگونه وقت مردم را گرفت.
یكی از دیگر رجوع كنندگان به پست هم با گلایه از نحوه اطلاع رسانی در صدور كارت هوشمند ملی به ایسنا می گوید: پست می تواند با سیستم پیامكی به متقاضیان كارت اعلام نماید كه به دلیل بروز مشكل در سیستم به پست رجوع نكنند. پزشك هستم و از بیمارستان آمده ام یك بار بامداد آمدم كه اعلام گردید سیستم مقطعی قطع است ازاین رو بعد از چند ساعت دوباره رجوع كردم و دوباره اعلام گردید كه سیستم ثبت احوال قطع است و تا آخر وقت اداری هم وصل نمی شود. در همه جای دنیا این گونه كارها به صورت اینترنتی و از خانه انجام می گردد. چرا باید چنین دستگاه عریض و طویل اداری وجود داشته باشد. مردم گرفتارند و نمی توانند چندین بار برای چنین كاری رجوع كنند.
یك خانم سالمند هم به مریض احوالی خود اشاره می كند و می گوید: به سختی می توانم برای بار دیگر رجوع كنم ازاین رو مجبور همین جا بمانم تا سیستمشان فعال شود و كار من را انجام دهند. ضمن اینكه از كجا معلوم كه فردا هم سیستم قطع نباشد.
در برابر این اعتراضات، یكی از متصدیان دفتر پست می گوید: پست در بروز این مشكل بی تقصیر بوده و ثبت احوال باید پاسخگو باشد. زیرا از بامداد چندین بار از جانب ثبت احوال اعلام گردید كه سیستم پشتیبانی با تاخیر فعال می گردد اما متاسفانه تابحال وصل نشده و اعلام نموده اند كه تا آخر وقت اداری وصل نمی شود.

مشكلات چند روزه سیستم پشتیبانی ثبت احوال در بعضی دفاتر پست به منظور صدور و یا عرضه كارت ملی هوشمند در شهرهای تهران و فیروزكوه را از سازمان ثبت احوال پیگیری كردیم و سیف الله ابوترابی_ سخنگوی این سازمان نقص فنی را علت این مشكلات بیان می كند و می افزاید: به علت مشكلات فنی سیستم پشتیبانی ثبت واحوال چند روزی دچار مشكل شده بود كه خوشبختانه این مشكلات برطرف شد و عرضه خدمات كارت ملی هوشمند مانند روال سابق انجام می پذیرد.

 

1396/09/25
13:39:40
5.0 / 5
5181
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد