بذرپاش خبر داد؛

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای 2 پروژه ریلی

استجازه رهبر انقلاب برای اجرای 2 پروژه ریلی

به گزارش بتن آنلاین، وزیر راه و شهرسازی از تصویب تأمین منابع مالی 2 پروژه ریلی از محل منابع استجازه از رهبر معظم انقلاب و تصویب در هیات دولت اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی از تصویب ۲ پروژه ریلی مهم کشور به عنوان پروژه های مشمول استجازه از رهبر معظم انقلاب در جلسه هیئت دولت آگاهی داد و اظهار داشت: با پیگیری های چند ماهه مستمر وزارت راه و شهرسازی، ۲ پروژه ریلی مهم کشور به پروژه های مشمول استجازه از رهبر انقلاب اضافه گردید و جهش قابل توجهی در روند اجرای آنها ایجاد خواهد شد.
وی اضافه کرد: یکی از این پروژه ها، پروژه ریلی راهبردی کرمانشاه -خسروی است که شبکه ریلی کشور ایران را به عراق متصل می کند و مسیر ترانزیتی کشور را در قالب کمربند ایران راه تکمیل می کند.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، این پروژه ریلی که ۲۶۳ کیلومتر طول دارد هم اکنون حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق ۳۰ همت منابع نقدی از محل استجازه از رهبر معظم انقلاب، در اسرع وقت و در یک بازه زمانی سه ساله تکمیل می شود و به بهره برداری خواهد رسید.
وی افزود: پروژه مهم دیگر راه آهن اصفهان (مبارکه) به شهرکرد است که از پیشرفت فیزیکی ۷۰ درصد برخوردار بوده و با هزینه حدود چهار همت منابع نقدی از محل فوق الذکر حداکثر تا یک سال آینده تکمیل و بهره برداری می شود.
بذرپاش اظهار داشت: با انجام این کار هم یک مرکز استان مهم کشور (شهرکرد) به شبکه ریلی متصل می شود و هم کارخانه های فولادی و سایر چشمه های بار که در آن مسیر وجود دارد، می توانند از این خط ریلی بهره گیرند که البته کارخانه های فولاد فوق خصوصاً فولاد مبارکه نیز در تامین قسمتی از منابع مشارکت خواهند کرد.


منبع:

1403/04/15
19:16:53
5.0 / 5
54
تگهای خبر: پروژه , دولت , شهرسازی , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد