افتتاح 2 بزرگراه و 6 مسیر ریلی

افتتاح 2 بزرگراه و 6 مسیر ریلی

به گزارش بتن آنلاین، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: امسال افتتاح دو پروژه آزادراهی، تکمیل 6 مسیر ریلی و شروع عملیات اجرائی مسیر مهم و راهبردی رشت- آستارا در برنامه کاری قرار گرفته است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، خیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل در پیامی به مناسبت سال جدید نوشت: نوروز به همراه خود تحول به ارمغان می آورد و فرصتی فراهم می سازد برای بازبینی بر راه هایی که طی کردیم، آنهایی که به مقصد رساندیم و آنهایی که خواهیم ساخت. سال ۱۴۰۲ یکی دیگر از برگ های زرین راهسازی در صحنه آبادانی کشور به ثبت رسید و دستاوردهای ارزشمندی در حوزه تکمیل زیرساخت های حمل و نقل کشور به دست آمد.
وی اضافه کرد: سالی که گذشت با شروع به کار ۲۴۲ کیلومتر مسیر آزادراهی سال شکوفایی بزرگراه های کشور شمرده می شود که با رشد حدود ۳ برابری نسبت به میانگین سالانه یکی از موفقیت های این حوزه است. در بخش شبکه ریلی اتصال مرکز استان سنندج به شبکه ریلی و بهره برداری از خط آهن میانه-تبریز به همراه تکمیل راه آهن رشت-کاسپین که در آغاز سال آینده به بهره برداری می رسد، به طول ۲۳۲ کیلومتر، یکی از سالهای خوب در توسعه شبکه ریلی و اتصال مراکز استانها به این خطوط شمرده می شود. همین طور افتتاح بیش از ۷۵۰ کیلومتر راه و بزرگراه در مناطق کم برخوردار، کریدورهای ترانزیتی جنوب، غرب، شرق و … حاصل تلاشگران این عرصه در سالی است که پشت سر نهادیم.
خادمی اشاره کرد: بطور خلاصه تمام برنامه های سال قبل نیز بر پایه تکمیل کریدورهای ترانزیتی و اتصال به مرزهای کشور، اتصال شمال به جنوب کشور بوسیله ریل، رفع گلوگاه های ترافیکی و توسعه همکاریهای بین المللی انجام شد و تمرکز بر احیای مسیرهای ترانزیتی کشور باتوجه به موقعیت ویژه جغرافیایی برآمد تمامی این برنامه ریزی ها است تا بتوانیم از این موهبت الهی بمنظور توسعه همه جانبه کشور بهره بگیریم.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: سالی که پیش رو است افتتاح دو پروژه آزادراهی، مسیرهای ریلی میانه-اردبیل، رشت-کاسپین و تمرکز بر تکمیل اولویت های شبکه ریلی همچون راه آهن چابهار-زاهدان، راه آهن اصفهان-شهرکرد، درود-خرم آباد و شروع عملیات اجرائی مسیر مهم و راهبردی رشت-آستارا در برنامه کاری قرار گرفته است.


منبع:

1403/01/03
13:05:35
5.0 / 5
253
تگهای خبر: آزادراه , پروژه , توسعه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد