تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری برای سال جدید

تأمین ۵ هزار دستگاه اتوبوس بین شهری برای سال جدید

به گزارش بتن آنلاین، وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: هدف گذاری برای تأمین اتوبوس بین شهری برای سال آینده معادل ۵ هزار دستگاه است و ارز واردات اتوبوس را بانک مرکزی تخصیص خواهد داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی، ضمن اشاره به این که بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر در شبکه حمل و نقل کشور فعال می باشند، اظهار داشت: در طرح نوروزی به غیر از حوزه های حمل و نقلی وزارت راه و شهرسازی، اورژانس، هلال احمر و پلیس راهور هم مشغول خدمت رسانی به مسافران ایام نوروز هستند که گزارشی از این حوزه ها در جلسه عرضه شد.
به گفته بذرپاش، سوانح جاده ای در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱، بررسی دیگر مؤلفه های حمل و نقلی، عملکرد استان ها در کاهش تلفات جاده ای و همینطور آماری از بیشترین تلفات در جاده های استانهای سراسر کشور در نشست شورایعالی حمل و نقل و ایمنی کشور بررسی گردید.
وی در مورد تصمیمات گرفته شده در این نشست اظهار داشت: دو راهبرد در دستور کار شورایعالی حمل و نقل ایمنی و کاهش تلفات جاده ای است که شامل راهبرد ایمنی و راهبرد آسایش و آرامش مسافران است. در قسمت ایمنی رفع نقاط پر حادثه در دستور کار بود. در شروع سالجاری که جلسه شورایعالی برگزار شد مقرر شد تا ۸۷۸ نقطه در توافق بین سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با پلیس راهور فراجا رفع خطر شود که تعداد قابل توجهی از آنها برطرف شده و باقی نقاط هم سال آینده برطرف می شود.
ناوگان عمومی بین شهری در سال آینده توسعه می یابد
عضو کابینه دولت سیزدهم اضافه کرد: در حوزه ایمنی، برنامه توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی را در برنامه داریم. کارگروهی به دستور معاون اول رئیس جمهور تشکیل و توافق شد تا در سال آینده هر آن چه که در توان داریم از ظرفیت داخل و همینطور از راه واردات برای تأمین اتوبوس بین شهری استفاده گردد.
وی تاکید کرد: در این نشست تاکید شد تا ارز واردات اتوبوس را بانک مرکزی تخصیص دهد و مقرر شد تا با مساعدت بانک مرکزی این کار صورت گیرد و شبکه بانکی برای تسهیل در این بخش به کمک بیاید. هدف گذاری برای تأمین اتوبوس بین شهری برای سال آینده معادل ۵ هزار دستگاه است.
بذرپاش با یادآوری این که سال جاری و سال قبل تأمین کشنده ها رشد خوبی داشت، اظهار داشت: امسال و سال قبل رقم کشنده ها در حوزه ناوگان تجاری به رقم مناسبی رسید و در برنامه است تا تأمین اتوبوس ها هم سال آینده صورت گیرد. با موافقت معاون اول رئیس جمهور مقرر شده است تا برای تأمین اتوبوس در سال آینده بیمه ها سرمایه گذاری کنند و بیمه خسارت بدنه برای تأمین مالی در سایر بخش ها فعالیت داشته باشد تا سال آینده سفرهای ایمن تر و با سوانح کمتر داشته باشیم.


منبع:

1402/12/29
14:29:10
5.0 / 5
203
تگهای خبر: توسعه , خسارت , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد