موتورسیکلت های تهران جای پارک ویژه می گیرند

موتورسیکلت های تهران جای پارک ویژه می گیرند

بتن آنلاین: مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک از اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در حاشیه معابر آگاهی داد.


سید حسین حسینی نژاد در گفت و گو با ایسنا، با اعلام خبر اجرای طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در پیاده رو و معابر، اظهار داشت: بصورت پایلوت چند معبر در مناطق مختلف تهران برگزیده شد تا طرح ساماندهی موتورسیکلت ها در آن اجرا شود که بر طبق این طرح پایلوت، خیابان های جمهوری و طالقانی انتخاب شدند و در این معابر فضای پارک خودرو را حذف کرده و با نصب نرده فلزی و خط کشی، محل توقف موتورسیکلت ها را در کنار خیابان مشخص کردیم.

وی ادامه داد: اجرای این طرح در معابری که بصورت پایلوت انتخاب شده، باعث شده است که موتورسیکلت ها از سطح پیاده رو پاکسازی شده و به طور منظم در حاشیه معبر مستقر شوند که این کار علاوه بر برقراری نظم موجب افزایش امنیت نیز شده است.

حسینی نژاد با اعلان اینکه در ۲ منطقه این طرح بصورت پایلوت اجرا شده و باتوجه به موفقیت آمیز بودن آن و رضایت مردم، از معاونت حمل و نقل ۲۲ منطقه درخواست کردیم که معابرشان را که پتانسیل اجرای این طرح را دارد، معرفی کنند تا ساماندهی موتورسیکلت ها در دستور کار قرار گیرد، اظهار داشت: وقتی برای موتورسیکلت ها جای پارک تعبیه شود تردد عابرین در پیاده رو تسهیل می شود و در حاشیه معبر سواره رو، موتورها بصورت منظم پارک می شوند. چونکه گاهی دیده شده در بعضی معابر آنقدر موتور در پیاده رو پارک شده که عابر پیاده ترجیح می دهد که از مسیر سواره رو حرکت نماید که این مسئله خطرزا است.

وی با اعلان اینکه در این طرح موتورسیکلت ها بجای پیاده رو در حاشیه خیابان آنهم با نظم و ترتیب مستقر می شوند، اضافه کرد: به مناطق اعلام نموده ایم که محورهای خودرا که مملو از موتورسیکلت است معرفی کنند تا نسبت به ساماندهی موتورسیکلت ها در همه مناطق اقدام نماییم.
1401/08/21
09:20:39
5.0 / 5
239
تگهای خبر: پیاده رو , تردد , خودرو , مهندس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد