اجبار شهرداری به عرضه لایحه نحوه مشاركت و پشتیبانی از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی

اجبار شهرداری به عرضه لایحه نحوه مشاركت و پشتیبانی از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی

به گزارش بتن آنلاین با پیشنهاد مجید فراهانی و موافقت اعضای شورای اسلامی شهر تهران؛ شهرداری تهران ملزم به عرضه لایحه نحوه مشارکت و پشتیبانی از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مجید فراهانی در دفاع از طرح "الزام شهرداری تهران به عرضه لایحه نحوه مشارکت و پشتیبانی از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی" اظهار داشت: مجمع شهرداران آسیایی با پیشنهاد شهرداری تهران و استقبال و مشارکت شهرداران، اعضای شوراها و انجمن های شهری، مدیران ارشد شهری و محلی از سراسرآسیا، با حمایت مجمع پارلمان های آسیایی و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، با هدف ایجاد بستر لازم برای تقویت و توسعه روابط، تعاملات و همکاریهای فنی، تخصصی، فرهنگی و اقتصادی بین المللی میان شهرداران و مقامات محلی شهرهای آسیایی، تاسیس و با تصویب اعضا، دبیرخانه دائمی آن در شهر تهران مستقر شده است.

وی ادامه داد: مبتنی بر اهداف و آرمان های شهرداران و مقامات شهری شرکت کننده در نخستین اجلاس مجمع در تهران و نیزدرچارچوب اساسنامه مصوب در اجلاس استانبول و اصلاحات بعدی آن در اجلاس شهر غازی انتپ، مجمع شهرداران آسیایی یک موسسه بین المللی غیر دولتی و غیرانتفاعی با اهداف و آرمان های خیرخواهانه است که دستیابی به این اهداف و آرمان ها، مستلزم مشارکت و فعالیت داوطلبانه و موثر همه اعضا بخصوص شهر تهران بعنوان پیشنهاد دهنده، بنیانگذار و میزبان دبیرخانه دائمی مجمع می باشد.

فراهانی افزود: در سال ۱۳۸۷ شهرداری تهران با عرضه لایحه مجوز تأمین اعتبار برگزاری نخستین اجلاس شهرداران آسیایی از شورای اسلامی شهر تهران مجوز را دریافت کرده است. این طرح به منظور شفاف نمودن نحوه مشارکت و حمایت شهرداری تهران از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی با قید یک فوریت و ماهیت اجبار به عرضه از جانب شهرداری تنظیم و تقدیم هیئت رئیسه محترم شورا شده است.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، نهایتا طرح "الزام شهرداری تهران به عرضه لایحه نحوه مشارکت و پشتیبانی از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی" با ۱۶ رای موافق به تصویب شورای شهر تهران رسید.1400/02/05
13:49:20
5.0 / 5
353
تگهای خبر: توسعه , دولت , شركت , شهردار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد