سخنگوی شورای شهر تهران:

شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر كند

شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر كند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر کند.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: در ارتباط با بخشنامه مربوط به حاجی فیروز که محل بحث و اختلاف شد باید گفت دوگانه نژاد سفید و سیاه در تاریخ فرهنگی ایران دارای موضوعیت نبوده است. از دوگانه های مختلفی که گاهی سبب تبعیض شده است همچون دوگانه های اجتماعی، جنسیتی و حتی دوگانه های مبتنی بر شکاف شمال و جنوب می توان صحبت کرد اما دوگانه نژاد سیاه - نژاد سفید در تاریخ ایران مسبوق به سابقه نبوده است.

وی ادامه داد: بدین سبب وقتی که شهرداری بطور مشخص چنین بخشنامه ای صادر می کند عملاً رسمیت بخشیدن به یک دوگانه ناموجود است. اینکه یک پژوهشگری فرضیه ای را مطرح کرده باشد و در پی آن شهرداری برمبنای آن بخشنامه صادر کند و یک امر دایر فرهنگی را متوقف نماید، معقول نیست. تعدادی از دوستان شهرداری استدلال می کردند که ما وارد بحث عامه نشدیم و این بخشنامه مربوط به کارهای است که فقط شهرداری انجام می داد اما به نظر من این استدلال پذیرفتنی نیست.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: شهرداری نهاد عمومی است، مدیریت شهر و فضای شهری را برعهده دارد و اقدامات شهرداری برای همه مردم است نه فقط برای ۶۰ هزار نفر پرسنل خود و یا در ساختمان های ملکی خود. ضمن احترامی که برای دکتر جوادی یگانه بعنوان جامعه شناس با دانش و فرهیخته قائلم اما گمان می کنم این کار اقدام مناسبی نبود.
وی تاکید کرد: شهرداری باید اجازه دهد بحث و گفتگوی علمی در ارتباط با تبلورنژاد پرستی در حاجی فیروز در پژوهشگاه ها و دانشگاه ها صورت گیرد و برمبنای چند فرضیه مطرح شده، بخشنامه صادر نکند.1400/01/17
16:45:22
5.0 / 5
526
تگهای خبر: ساختمان , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد