وزیر راه:

سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی لغو نمی گردد

سفرهای نوروزی با حمل و نقل عمومی لغو نمی گردد

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی درباره جزئیات فعالیت ناوگان حمل و نقل عمومی و تورهای مسافرتی در روزهای کرونا اظهار داشت: هیچ مصوبه ای برای عدم فعالیت شرکت های حمل و نقل عمومی صادر نشده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از صداوسیما، محمد اسلامی با تکیه بر اینکه هیچ مصوبه ای برای عدم فعالیت شرکتهای حمل و نقل عمومی صادر نشده است، اظهار داشت: ملاک فعالیت ناوگان هوایی، ریلی و جاده ای کشور، رعایت شیوه نامه های کرونایی است.

ملاک فعالیت همه دستگاه ها را رعایت مصوبات ستاد ملی کرونا اعلام نمود و اضافه کرد: این مصوبات به هیچ وجه در ناوگان حمل و نقل عمومی زیر پا گذاشته نمی گردد و چنانچه شرکتی در رعایت شیوه نامه ها کوتاهی کند با آن برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ناوگان حمل و نقل عمومی باید آماده سرویس دهی مناسب به هموطنان باشد، اظهار داشت: آنچه در مصوبات ستاد کرونا قید شده این است که در شهرهای نارنجی و قرمز، محدویت های بیشتری باشد.

وزیر راه و شهر سازی، سفر با حمل و نقل عمومی را مطمئن ترین نوع سفر خواند و اظهار داشت: سامانه های صدور بلیت به سامانه های وزارت بهداشت متصل شدند و برای افرادی که مبتلا به کرونا هستند بلیت صادر نمی گردد ضمن اینکه رعایت قوانین بهداشتی هم در پایانه ها، هم کادر اجرایی و هم مسافران با دقت رصد می شود.

وی ادامه داد: گرفتن تست کرونا، برای سفرهای بین المللی و سفر به استان های قرمز همچون خوزستان، الزامی است و این قوانین با دقت رصد می شود.

آقای اسلامی ضمن اشاره به تفاهم نامه وزرات میراث فرهنگی و گردشگری در مورد فعالیت تورهای گردشگری در کشور، افزود: بر طبق این تفاهم نامه به تورهای مسافرتی که شیوه نامه های بهداشتی را کامل رعایت نمایند، اجازه فعالیت داده شده است.

وزیر راه همینطور اظهار داشت: بر مبنای قوانین فعلی، مسافرت با ناوگان حمل و نقل عمومی به شرط اقامت در هتل هم با رعایت قوانین بهداشتی منعی ندارد.

وی ادامه داد: ستاد مقابله با کرونا مخالف سفر با خودرو های شخصی و چادر زدن در اماکن گردشگری می باشد، چونکه در این نوع از سفر، امکان نظارت بر رعایت قوانین بهداشتی نیست و این مورد خطر گسترش کرونا را زیاد می کند، بنابراین برای همین ورود و پلاک غیر بومی و خروج پلاک بومی از شهرهای نارنجی و قرمز ممنوع شده است.

وزیر راه شهر سازی در انتها بار دیگر با تکیه بر اینکه اصل رعایت قوانین بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مقابله باکرونا است، اظهار داشت: تابحال هیچ مصوبه ای در خصوص ضرورت لغو پروازها، یا توقف سیر حرکت ناوگان ریلی یا جاده ای، صادر نشده است.


منبع:

1399/12/24
12:40:32
0.0 / 5
551
تگهای خبر: خودرو , سفر , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد