طرح پیشنهادی در حفاظت از میراث خیابان ولیعصر ناكارآمد است

طرح پیشنهادی در حفاظت از میراث خیابان ولیعصر ناكارآمد است

بتن آنلاین: سخنگوی شورای شهر تهران طی نامه ای، به شهردار تهران اشکالات و ابهامات طرح ساماندهی خیابان ولیعصر را متذکر شد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، علی اعطا امروز یکشنبه طی سومین نامه درباره ایرادات طرح ساماندهی خیابان ولیعصر، خطاب به پیروز حناچی شهردار تهران نوشت: بررسی طرح ساماندهی محور ولیعصر فردا در صحن کمیسیون ماده ۵ در حالی است که اشکالات مختلفی به طرح وارد شده و کارگروه فنی به جمع بندی درباب نرسیده است.
بنابر اعلام روابط عمومی این عضو شورای شهر، وی در این نامه ۶ اشکال و ایراد را مطرح کرده و به ارائه سه پیشنهاد برای اصلاح طرح ساماندهی محور ولیعصر پرداخته است.
اعطا اظهار داشت: در طرح فعلی ۷۰ درصد، ساخت و سازهای خیابان ولیعصر تقاطع انقلاب تا میدان تجریش دارای ۶ طبقه و ارتفاع خواهد بود؛ در حالی که متوسط ارتفاع چنارهای ولیعصر ۱۵ متر است.
وی همین طور عنوان کرد: حدود ۴۰ درصد از ساخت و سازهای خیابان ولیعصر مطابق با این طرح دارای سطح اشغال ۸۰ تا ۱۰۰ درصد خواهد بود که سبب از دست دادن فضای باز و تراکم بسیار بالای توده گذاری در حاشیه خیابان می شود.
اعطا همین طور حداکثر تراکم مجاز در این محدوده را برابر ۳۶۰ درصد دانست و اظهار داشت: ۱۷ درصد از قطعات دارای تراکم مجاز ساختمانی بالاتر از این مقدار هستند و با تراکم ۶۰۰ درصد مواجه ایم.
سخنگوی شورا اظهار داشت: در طرح پیشنهادی گودبرداری با عمق ۱۰ متر مجاز شمرده شده در صورتیکه عمر حداکثر ریشه درختان چنار خیابان چهار متر است.
بگفته وی تعداد قابل توجهی از املاک حاشیه خیابان ولیعصر فاقد امکان تامین پارکینگ هستند و بارگذاری پیشنهادی در این طرح مشابه با سایر قطعات خیابان ها است.
وی همین طور اشاره کرد: در خیلی از نقاط طرح موجود با بی نظمی و آشفتگی در خط آسمان مواجه هستیم.

وی با ارائه پیشنهاداتی خواهان کاهش حداکثر تعداد طبقات ساختمانی مجاز در تمام طول محور ولیعصر طبقه ۴ طبقه با ارتفاع حداکثر ۱۷ متر، کاهش عمق مجاز گودبرداری از ۱۰ به ۴ متر و رعایت حداکثر سطح اشغال مجاز حداکثر ۶۰ درصد در تمامی پارسل ها شد.
منبع:

1399/12/18
10:36:29
0.0 / 5
633
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد