رییس كمیسیون سلامت شورای شهر تهران خبر داد

تصویب نرخ بهای خدمات شهری در سال ۱۴۰۰

تصویب نرخ بهای خدمات شهری در سال ۱۴۰۰

به گزارش بتن آنلاین رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران ضمن اشاره به اینکه درجریان جلسه امروز شورای شهر تهران بررسی افزایش بهای خدمات شهری در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری تهران بررسی گردید از تصویب نرخ بهای خدمات شهری در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، زهرا صدراعظم نوری اظهار داشت: در پیوست ۴ لایحه شهرداری تهران در ارتباط با بهای خدمات در ارتباط با بهای خدمات پسماندهای عادی است. در این لایحه هزینه جمع آوری و حمل هر کیلو پسماند عادی از ۱۳۰۰تومان به ۱۶۵۰ تومان افزایش پیدا کرد. هزینه دفن یک کیلو پسماند عادی در شهر تهران از ۷۰۰ تومان در سال ۹۹ به ۷۸۲ تومان افزایش یافته است و در مجموع بهای خدمات مدیریت پسماند ۲۱.۵ درصد افزایش می یابد.

وی ادامه داد: برای تشویق شهروندان به تفکیک زباله از مبدا، ضریب تشویقی برای توسعه تفکیک از مبدا تعریف شد و ضریب E۲ از یک به ۰.۷ کاهش پیدا کرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر ضمن اشاره به پیوست پنجم که درمورد حق بهره برداری غرف به تفکیک نوع کاربری در بازارهای میادین میوه و تره بار است اظهار داشت: حق بهره برداری غرف میادین میوه و تره بار به تفکیک نوع کاربری؛ ۵۰ درصد قیمت مبالغ حق بهره برداری بعنوان پایه برای لحاظ در دوره بعد خواهد بود. تعرفه بهای خدمات بهشت زهرا به میزان ۲۵درصد افزایش یافت.
نوری افزود: نرخ ورودی وسایل نقلیه میدان مرکزی میوه وتره بار به صورت میانگین ۲۰درصد افزایش یافت.
او درباره تعیین نرخ ورود خودرو به پارک سرخه حصار اظهار داشت: نرخ ورودی به سرخه حصار برای خودرو های سواری ۳۵۰۰تومان، سنگین سواری ۱۵هزار تومان، کامیون تا ۲۰تُن، ۲۵ هزارتومان وموتور سیکلت ۲هزار تومان است.
نوری درباره نرخ بهای خدمات مشاغل سیار و بی کانون هم اظهار داشت: نرخ پایه بهای خدمات هر متر مربع در سال ۱۴۰۰؛ شامل استقرار کالا و محصولات تولیدی و خودرو روزانه ۷۸۰۰ تومان و برای مشاغل سیار غیر موتوری ۱۵هزار تومان است.
وی به افزایش نرخ بهای خدمات کیوسک های مطبوعاتی اشاره نمود و اظهار داشت: کیوسک ها در سه درجه سطح بندی شده اند. قیمت درجه یک از ۱۲۰۰ تومان به ۲۵۰۰ تومان، در کیوسک در جه دو از ۸۰۰ به ۱۰۰۰ تومان و در کیوسک در جه سه از ۴۰۰ به ۵۰۰ تومان افزایش یافته است. نرخ بهای خدمات کیوسک های مطبوعاتی در مجموع ۲۵درصد افزایش یافت.
نوری درباره نرخ بهای خدمات دفع پسماندهای پزشکی، صنعتی و کشاورزی اظهار داشت: نرخ بهای دفع پسماندهای پزشکی جهت تقدیر از کادر پزشکی به علت شرایط کرونا بدون تغییر می ماند. هزینه جمع آوری و حمل پسماندهای بی خطر به ۷هزار تومان، هزینه جمع آوری و حمل پسماندهای صنعتی به ۳۶۰۰ تومان و دفن پسماندها در حدود ۱۰۴۰ تومان در هر کیلو خواهد بود. در مجموع هزینه جمع آوری و حمل پسماند به روش مخزن متحرک ۳هزار و ۲۰۰ تومان شد.
وی درباره بهای خدمات جمع آوری هر تُن پسماند ساختمانی و عمرانی اظهار داشت: بهای خدمات هر تن پسماند ساختمانی به ۳هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافت.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، نظر کمیسیون سلامت و محیط زیست درباره افزایش بهای خدمات حوزه سلامت، محیط زیست و خدمات شهری به تصویب اعضای شورای شهر تهران رسید.1399/12/12
21:13:05
0.0 / 5
504
تگهای خبر: توسعه , تولید , خدمات , خودرو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد