معاون راه آهن به مهر اعلام كرد؛

صفر تا صد خرید بلیت قطارهای نوروز ۱۴۰۰

صفر تا صد خرید بلیت قطارهای نوروز ۱۴۰۰

به گزارش بتن آنلاین معاون مسافری شرکت راه آهن جزئیات پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروز ۱۴۰۰ را شرح داد.میرحسن موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پیش فروش بلیت های نوروزی اظهار نمود: از فردا ۵ اسفند ماه پیش فروش اینترنتی بلیت سفرهای نوروزی را در ۳ مرحله خواهیم داشت.
وی افزود: در اولین مرحله از فردا ساعت ۷ بامداد آغاز می شود که همه مسیرهای شبکه حمل و نقل ریلی به استثنای مسیرهای منتهی به مشهد مقدس به فروش می رسد.
معاون مسافری شرکت راه آهن اظهار داشت: از ساعت ۱۲ ظهر فردا ۵ اسفند همه مسیرهای منتهی به مشهد به جز مسیرهای تهران-مشهد به فروش می رسد؛ در مرحله سوم هم از ساعت ۱۷ فردا سه شنبه ۵ اسفند، پیش فروش اینترنتی بلیت سفرهای ریلی تهران-مشهد آغاز خواهد شد.
وی اضافه کرد: از روز چهارشنبه ۶ اسفند هم بلیت ها از جانب مراکز مجاز فروش (آژانس ها) هم عرضه خواهد شد؛ مسافران می توانند در این ایام برای سفرهای نوروزی که از ۲۵ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین سال بعد به طول می انجامد، نسبت به خرید بلیت سفرهای ریلی اقدام نمایند.
افزایش قیمت بلیت نداریم
موسوی خاطرنشان کرد: ما برای ایام پیک سفرهای نوروزی ۱۴۰۰، افزایش قیمتی را پیشبینی نکرده ایم.
مردم گرانفروشی بلیت قطار را به کجا اعلام کنند؟
وی در پاسخ به این پرسش که اگر تخلفی در فروش بلیت صورت گیرد، مردم به کجا رجوع کنند؟، اظهار داشت: کسانی که از راه وبسایت ها، وب سرویس ها و آژانس های مجاز مبادرت به خرید بلیت کنند، تقریباً امکان تخلف وجود ندارد و درصد تخلف در آن صفر است؛ اما اگر از راه مراکز غیر مجاز فروش بلیت مبادرت به خرید کرده و با قیمتی بیشتر از نرخ مصوب بخرند، با سامانه ۵۰۴۱ تماس بگیرند تا بلافاصله کارشناسان ما بررسی نموده و مطابق آیین نامه با متخلف برخورد کنند.
نحوه برخورد با مسافران کرونایی در قطارها
معاون مدیرعامل راه آهن درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام فروش بلیت هم اظهار نمود: ما در ۳ مرحله در هنگام فروش بلیت قطار و هم در زمان ساعت حرکت قطار از سامانه وزارت بهداشت استعلام می گیریم؛ اگر نام مسافری در این سامانه بعنوان بیمار کرونایی ثبت شده باشد، نمی تواند بلیت خریداری کند همینطور در روز حرکت هم استعلام می نماییم اگر سامانه وزارت بهداشت، نتیجه استعلام را مثبت اعلام نماید، به مسافر پیامک داده شده و از او می خواهیم نسبت به استرداد بلیت خود اقدام نماید و پول خویش را بازپس بگیرد.
خریدهای خانوادگی برای کوپه های ۴ و ۶ نفره
موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر خانوارها متقاضی خرید بلیت قطار باشند، چه اقدامی باید انجام دهند؟، اضافه کرد: با عنایت به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مجاز هستیم همه ظرفیت کوپه های ۴ و ۶ نفره را در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ اما اگر غیر خانوار خریداری کند یا اینکه تعداد اعضای خانواده کمتر از ظرفیت کوپه باشد (مثلاً یک کوپه ۶ نفره را یک خانوار ۴ نفره خریداری کند)، سامانه فروش بلیت به صورت اتوماتیک قفل می شود تا ظرفیت باقی مانده برای افراد دیگر به فروش نرود تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
در چه صورت قیمت بلیت افزایش می یابد؟
وی درباره سرشکن شدن هزینه بلیت سایر صندلی های خالی یک کوپه اظهار داشت: بر مبنای مصوبه شورایعالی ترابری، فقط در کوپه هایی که بخشی از ظرفیت کوپه و صندلی های خالی می ماند، ۲۵ درصد به رقم بلیت روزهای عادی افزوده می شود.

1399/12/05
18:46:21
0.0 / 5
658
تگهای خبر: سایت , سفر , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد