آروین در آیین رونمایی از پروژه های هوشمند شهرداری تهران عنوان كرد

حذف گلوگاه های فساد با الكترونیك كردن فرآیندهای شهری

حذف گلوگاه های فساد با الكترونیك كردن فرآیندهای شهری

پروژه هوشمندسازی و الکترونیک کردن فرایندها در دوره جدید مدیریت شهری شعاری و نمایشی نبوده و رونمایی از پروژه های هوشمندسازی نشان داد که کارها در حد همایش باقی نمانده است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، بهاره آروین، عضو شورای شهر تهران امروز در آیین رونمایی از ۱۰ پروژه هوشمندسازی شهرداری تهران با اعلان اینکه پروژه هوشمندسازی و الکترونیک کردن فرایندها در دوره جدید مدیریت شهری شعاری و نمایشی نبوده است، اظهار داشت: سامانه "تهران من" که در جشنواره وب و سامانه رتبه نخست را کسب کرده سبب شده تا دسترسی شهروندان به خدماتی که شهرداری ارائه می کند، آسان و همه خدمات یکجا و از یک درگاه واحد ارائه شود.
بگفته رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران، پروژه های "تهران هوشمند" بسیار زیاد هستند؛ اما تمرکز بر پروژه هایی گذاشته شده که در همین مدت کوتاه باقی مانده به ثمر بنشیند. آنچه که امروز رونمایی می شود نتیجه پیگیری و تلاش شهرداری تهران است و امیدوارم این ثمره به حوزه مربوط با شهروندان هم برسد. کما اینکه پروژه های شهر هوشمند افتتاح شده، نمایشی نبوده و واقعی انجام شده است.
آروین افزود: نمونه پروژه ای که بعد از ۱۲ سال از عمرش در دوره مدیریت جدید شهری ارتقاء پیدا کرد، سامانه ۱۳۷ است که تا چند سال قبل به صورت تلفنی شهروندان پیام خودرا ثبت می کردند؛ ولی حالا در دوره مدیریت جدید شهری ارتقاء پیدا کرد تا دسترسی شهروندان به همه خدمات شهرداری آسان شود. از جانب دیگر شهرداری تهران در ارائه خدمات الکترونیک خود، انحصارگر نبوده امکان استفاده از خدماتش در سایر نرم افزارها را هم فراهم نموده است.
این عضو شورای شهر تهران، پروژه های اولویت دار را بعنوان تحول دیجیتالی شهرداری تهران عنوان و هدف اصلی این پروژه ها را تمام الکترونیک کردن فرایندهای درون شهرداری بیان کرد.
آروین با اعلان اینکه رونمایی از پروژه های هوشمندسازی نشان داد که کارها در حد همایش باقی نمانده است، توضیح داد: شهرداری تهران قبل از هر کاری باید خودرا هوشمند می کرد و الکترونیک کردن تمام فرایندها سبب کاهش هزینه ها و حذف گلوگاه های فساد می شود.
شهامت شهرداری تهران در استفاده از فناوری ها نو و پیچیده
محمد فرجود، مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران هم در آیین رونمایی از پروژه های هوشمند شهرداری تهران، متولیان اصلی هوشمندسازی شهر را روسای سازمان ها و شرکت های شهرداری تهران عنوان و توضیحاتی درباره مسیره طی شده هوشمندسازی شهر ارائه کرد.
او یکی از خاصیت های برنامه تهران هوشمند را ساختارمند بودن آن توصیف کرد و اظهار داشت: این برنامه برمبنای یک ساختار پیش رفته است و هم از طرف شورای سیاستگذاری تهران هوشمند و هم مدیران شهرداری تاکید شده که تمام پروژها متولی، هدف و شناسنامه داشته باشد. البته ممکنست در زمانبندی های افتتاح و رونمایی از پروژه ها به دلایلی تاخیر ایجاد شود؛ اما مسیر رو به جلو خصوصاً امسال هم به سبب کرونا و هم تاکیدات مدیریت شهری و اعضای شورای شهر در خصوص اینکه هوشمندسازی در اولویت است، مسیر هوشمندسازی شتاب بیشتری گرفته است.
فرجود افزود: نکته دوم برنامه تهران هوشمند، این است که برنامه محور بودن، زیرساخت همه کارها قرار گرفته است. درواقع قبل از هر کاری برنامه ریزی انجام شده است و چه در داده که بازبینی و استاندارسازی شده، چه حوزه شبکه برنامه ریزی شده و در بخش نرم افزار هم تحول اساسی این است که بر یکپارچگی سامانه ها تاکید و ریل گذاری انجام شده که سال آینده هم پیگیری می شود.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران به سامانه "تهران من" اشاره نمود و اضافه کرد: شهرداری تهران در راه هوشمندسازی اهتمام کرده یک طرفه عمل نکند و به دنبال دریافت بازخوردها از شهروندان چه مثبت و چه منفی بوده است و از بازخوردها ترسی نداشته که عیب شهرداری را بگیرند؛ درواقع اهتمام شد، شهرداری در معرض قضاوت قرار بگیرد. مانند ۱۳۷ که شهرداری از شهروندان می خواهد تا با بارگذاری عکس و فیلم در بخش ۱۳۷ سامانه تهران من، مسایل و مشکلات خودرا مطرح کنند.
فرجود با اعلان اینکه توجه به نوآوری در همه ابعاد در نظر گرفته شده است، توضیح داد: برای پیشبرد برنامه تهران هوشمند، استفاده از روش های جدید در تعامل با بخش خصوصی قانونگذاری و حتی قانون زدایی از برخی حوزه ها انجام شد و تاکید بر حکمروایی شهری بود.
وی اظهار داشت: نکته دیگر، شهامت مدیریت شهری در استفاده از فناوری های نو است، اینکه در بخش دولتی یا نیمه دولتی با این ابعاد از فناوری های پیچیده استفاده گردد ولو اینکه برای آن سازمان چالش ایجاد شود، ریسک بزرگی است که شهرداری تهران آن پذیرفت؛ بطوریکه این نهاد دراین زمینه پیشرو بود از اینترنت اشیا تا هوش مصنوعی و کلان دیتا برای ارائه خدمات بهتر و با کیفیت تر به شهروندان بهره برد.
مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران همین طور از رتبه نخست سامانه تهران در جشنواره وب و موبایل ایران که بزرگترین رقابت در حوزه وب و سامانه است، آگاهی داد و اظهار داشت: «تهران من» در بخش سازمان ها و موسسات دولتی هم از دید مردمی و هم کارشناسان رتبه نخست را در میان سامانه ها کسب نمود که نشانده مورد توجه قرار گرفتن سامانه از دید مردم و خبرگان حوزه دیجیتال بوده است.
طبق گزارش سایت شهر، امروز بامداد شنبه بیش از ۱۰ پروژه هوشمندسازی شهرداری تهران با حضور پیروز حناچی، شهردار تهران، مصطفی کاظمی، مدیرکل حوزه شهردار تهران، ناهید خداکرمی، عضو شورای شهر تهران و مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران، بهاره آورین عضو شورای شهر تهران و برخی مدیران شهری و روسای سازمان ها و شرکتها رونمایی گردید.1399/12/02
23:02:55
0.0 / 5
635
تگهای خبر: پروژه , خدمات , دولت , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد