جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ - ۲۱

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد

جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد

دولت در لایحه بودجه سال آینده پیشنهاد نمود تا 400 میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث میان ناجا با سهم 63 درصد، سازمان راهداری 27 درصد و اورژانس 10 درصد توزیع شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، دولت پیشنهاد نمود تا شرکت های بیمه گر مکلف به پرداخت ۴۰۰ میلیارد تومان از محل دریافت حق بیمه شخص ثالث را برمبنای ردیف ۱۶۰۱۱۱ جدول شماره ۵ به سه دستگاه نیروی انتظامی با سهم ۶۳ درصدی، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با سهم ۲۷ درصدی و اورژانس با سهم ۱۰ درصدی اختصاص دهند.
متن کامل بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به این شرح است
شرکت های بیمه ای مکلف هستند مبلغ ۴ هزار میلیارد ریال از اصل حق بیمه شخص ثالث دریافتی را در جدولی که برمبنای فروش بیمه (پرتفوی) هر یک از شرکتها تعیین و به تصویب شورای عالی بیمه می رسد، به صورت ماهیانه به درآمد عمومی این قانون نزد خزانه داری کل کشور واریز نمایند.
وجوه واریزی شرکت های بیمه موضوع این بند بعنوان هزینه های قابل قبول مالیاتی شمرده می شود.
منابع حاصله در اختیار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی و سازمان اورژانس کشور قرار می گیرد تا ردیف های مربوط به این دستگاهها در جدول شماره ۷ قانون در امور منجر به کاهش تصادفات و مرگ و میر هزینه شود، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف به نظارت بر اجرای این بند است.
سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، نیروی انتظامی و اورژانس موظف می باشند گزارش عملکرد خودرا هر سه ماه یکبار از نحوه هزینه وجوه مذکور به بیمه مرکزی و سازمان برنامه و بودجه گزارش کند، تخصیص اعتبار سه ماهه به دستگاه های اجرائی فوق الذکر توسط سازمان برنامه و بودجه برمبنای عملکرد صورت می پذیرد.
افزایش ۲ درصدی تعرفه جرایم رانندگی در لایحه بودجه ۱۴۰۰
همچنین برمبنای بند ج تبصره ۱۰ لایحه مذکور، در سال ۱۴۰۰، تعرفه جرایم رانندگی ۲ درصد افزایش می یابد، مبلغ حاصله به حساب درآمدی ۱۵۰۱۰۱ نزد خزانه داری کل کشور واریز می شود.
معادل مبلغ واریزی تا سقف ۲ هزار میلیارد ریال جهت هزینه معلولان شدید و خیلی شدید و ضایعه نخاعی ناشی از تصادفات رانندگی و پیش گیری از معلولیت در اختیار سازمان بهزیستی قرار می گیرد.

1399/09/14
20:34:57
5.0 / 5
954
تگهای خبر: دولت , سازمان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد