با دستور رئیس جمهور؛

63 كیلومتر از آزادراه كنارگذر شرق اصفهان به بهره برداری رسید

63 كیلومتر از آزادراه كنارگذر شرق اصفهان به بهره برداری رسید

بتن آنلاین: دو قطعه از 3 قطعه آزادراه كنارگذر شرقی اصفهان به طول 63 كیلومتر با حضور معاون وزیر راه و دستور رئیس جمهور به بهره برداری رسید.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، خیرالله خادمی قبل از ظهر امروز ۵ شنبه ۲۹ آبان در مراسم بهره برداری از پروژه های عمرانی وزارت راه و شهرسازی و افتتاح آزادراه کنار گذر شرقی اصفهان، گفت: هم اکنون ۹ پروژه آزادراهی بعنوان پروژه های اولویت دار و جهش تولید در حال اجرا داریم که امروز آزادراه کنار گذر شرق اصفهان بعنوان یکی از این پروژه ها راه اندازی شد.
وی اضافه کرد: همین طور آزادراه کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه منجیل-رودبار، آزادراه خرم آباد-بروجرد، آزادراه ایزدخواست-شیراز، آزادراه تبریز-صوفیان، آزادراه مراغه-هشت رود، منطقه ۲ آزادراه گرمسار-تهران و باند غربی منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال از پروژه های آزادراهی است که امسال و سال آینده به بهره برداری می رسد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود: امروز کنارگذر شرق اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر در قالب ۳ خط رفت و ۳ خط برگشت افتتاح شد؛ با راه اندازی این پروژه ترافیک آزادراه های قم و کاشان به اصفهان، بوسیله این آزادراه کاهش یافته و به شرق اصفهان هدایت می شود؛ سپس به آزادراه ها و بزرگراه های در راه استان فارس هدایت خواهد شد.
وی کاهش ۸۰ دقیقه ای زمان سفر با تکمیل این آزادراه را تصریح کرد و اظهار داشت: آزادراه کنار گذر شرق اصفهان حلقه ارتباطی آزادراه های شمال و جنوب اصفهان است و سبب روان شدن ترافیک در مقطع اصفهان می شود.
خادمی با اعلان اینکه این پروژه سبب کاهش سوانح رانندگی و کاهش آلودگی هوا می شود، اضافه کرد: با تکمیل این آزادراه ترافیک عبوری از داخل اصفهان نخواهیم داشت و به شرق اصفهان هدایت می شود.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور اظهار داشت: این آزادراه نسبت به جاده موجود ۳۵ کیلومتر کاهش مسیر دارد و عامل تحول اقتصادی برای شرق اصفهان است که از نظر پروژه های جاده ای، نیاز بیشتری دارد.
وی درباره ارزش پروژه اظهار نمود: برای این پروژه ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده است که ارزش روز آن ۱، ۳۰۰ میلیارد تومان است، البته از طرف سرمایه گذار قبلی نیز سرمایه گذاری به ارزش امروز ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده است و بدین ترتیب ارزش امروز پروژه ۱، ۸۰۰ میلیارد تومان است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: در این پروژه سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی ۷۰ درصد و سرمایه گذاری دولت ۳۰ درصد است.
خادمی در پاسخ به سوال رئیس جمهور در خصوص اینکه قطعه سوم این آزادراه چه زمانی افتتاح می شود، اظهار داشت: هدفگذاری ما اختتام تابستان ۱۴۰۰ برای تکمیل ۳۰ کیلومتر باقی مانده است، اما برآورد می شود تا آخر سال ۱۴۰۰ این پروژه تکمیل شود.


منبع:

1399/08/30
21:58:06
5.0 / 5
1262
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد