رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران خبر داد

اجرای طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستاجران شهر تهران

اجرای طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستاجران شهر تهران

بتن آنلاین: رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران از اجرای طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستاجران شهر تهران اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، جلسه طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستأجران شهر تهران در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری در ادامه طرح های کمک مؤمنانه، با حضور دبیران شورایاری مناطق ۲۲ گانه شهر تهران و رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران در مجموعه فرهنگی ورزشی شهدا برگزار گردید.
در این مراسم مجتبی سالک رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران با تکیه بر ضرورت هماهنگی شورایاری ها و فرماندهان بسیج حوزه ها جهت به نتیجه رسیدن این طرح عنوان کرد: بر طبق این طرح، هر منطقه خصوصاً مناطق محروم شهر تهران می بایست حداقل ۱۰ خانواده مستأجر که در شرایط کنونی، گرفتار مشکلات اقتصادی شده اند را شناسایی و در جهت بهبود وضعیت معیشتی آنان اقدام نمایند.
رئیس سازمان بسیج شهرداری تهران خاطرنشان کرد: در طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستأجران شهر تهران، به دنبال کاهش اجاره بهای مسکن با وساطت شورایاری ها، ائمه جماعات، مالکین خیر و فرماندهان بسیج حوزه ها هستیم تا بتوان در یک حرکت خداپسندانه، بار سنگین هزینه مسکن در زندگی مردم را کاهش دهیم. همینطور با شناسایی موجران خیر، منازل مسکونی با اجاره بهای پایین در اختیار قشر صدمه دیده قرار گیرد.
سالک با بیان آن که فلسفه شکل گیری بسیج با شورایارها سنخیت دارد و ما باید به دور از نگاه سیاسی به نفع مردم کار نماییم یکی از اتفاقاتی که در ماه های اخیر رخ داده، کاهش توان مالی و توانایی پرداخت هزینه های معیشتی دانست و اظهار داشت: با عنایت به سهم حدود ۵۰ درصدی مسکن در هزینه های خانوار، فشار بار اجاره ای مسکن هم افزایش یافته است.
وی ادامه داد: انجام تکالیف دینی تنها برای عبادت خداوند نیست، بلکه هدف از ادای تکالیف دینی همانند نماز، روزه و... تذکر و یادآوری برای همه ماست، بنابراین مسلمان باید در قبال جامعه و یکایک افراد آن احساس تکلیف و مسئولیت نماید.
وی با اشاره به اینکه اجاره مسکن در سالجاری به صورت غیرقابل تصوری رشد داشته است، اظهار داشت: بالا رفتن اجاره بهای مسکن به حدی است که خیلی از اجاره نشینان دیگر قدرتی برای اجاره نشینی ندارند و به عینه می بینیم که خیلی از مستاجران همچنان مستأصل هستند.
طبق گزارش روابط عمومی سازمان بسیج شهرداری تهران، مجتبی سالک تصریح کرد: تلاش ما بر این است که تا آخر ویروس کرونا این همدلی و مواسات توسط شورایاریها، بسیجیان و موجران خیّر تداوم داشته باشد. بنابراین فرماندهان حوزه ها باید با شورایاری ها، ائمه جماعات و مالکین خیر همان منطقه هماهنگ باشند تا اجرای طرح رسیدگی به وضع معیشتی مستاجران شهر تهران به سرانجام برسد.1399/08/29
21:19:22
5.0 / 5
1298
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد