طول شبكه ریلی ایران 16 هزار كیلومتر می شود

طول شبكه ریلی ایران 16 هزار كیلومتر می شود

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: با بهره برداری از هفت پروژه زیرساخت ریلی در دست اجرا، طول شبكه ریلی ایران تا آخر سال ۱۴۰۰ به ۱۶هزار كیلومتر افزایش خواهد یافت.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه مراسم آغاز عملیات ریل گذاری چابهار – زاهدان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه وعده رئیس جمهور در خصوص اتصال پنج استان به شبکه ریلی محقق شد و هر پنج استان به این شبکه متصل شده اند، اظهار داشت: هفت پروژه دیگر در دست اقدام داریم که پروژه چابهار – زاهدان یکی از آنهاست و امروز از سمت چابهار ریل گذاری شروع شده است. سه ماه قبل هم ریل گذاری این مسیر از سمت زاهدان شروع شده بود.
وی پروژه دیگر را راه آهن خواف - هرات عنوان و اظهار نمود: این پروژه هم دو هفته آینده با حضور مقامات ارشد ایران و افغانستان به بهره برداری می رسد.
وزیر راه و شهرسازی پروژه های ریلی دیگر در دست اجرا را پروژه های یزد – اقلید، میانه – اردبیل، همدان – سنندج، رشت – بندر تاشکند و اصفهان – شهرکرد عنوان نمود و اظهار داشت: این هفت پروژه تا آخر سال آینده به بهره برداری می رسد.
اسلامی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از این پروژه ها، طول شبکه ریلی از ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر فعلی به ۱۶ هزار کیلومتر افزایش می یابد.
به گفته وی، شرکت راه آهن تفاهمنامه های گوناگونی را با شرکت راه آهن کشورهای همسایه امضا کرده تا شبکه ریلی ایران به شبکه های منطقه ای متصل شود.
وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسشی درباره علت توقف پروژه فرودگاه چابهار اظهار داشت: شهر فرودگاهی چابهار از پروژه های ملی به حساب می آید و مشکلات آن در حال رسیدگی است؛ این مشکلات به صورت کارشناسانه بررسی شده و برای آنها چاره عرضه خواهد شد.
اسلامی درباره بازدید از حاشیه نشینی در چابهار تصریح کرد: به زودی مشکل حاشیه نشینی را از چهره چابهار خواهیم زدود.


منبع:

1399/08/15
12:26:17
5.0 / 5
1374
تگهای خبر: بندر , پروژه , شركت , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد