فرماندار شهرستان شهریار عنوان كرد

تخریب ۲۸۰۰ بنای غیرقانونی در شهریار

تخریب ۲۸۰۰ بنای غیرقانونی در شهریار

به گزارش بتن آنلاین فرماندار شهرستان شهریار با تاكید بر عظم جدی فرمانداری شهریار برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و نبود حاشیه امن برای متخلفین اظهار داشت: در مقابله با ساخت و ساز های غیر مجاز خط قرمزی جز قانون نداریم و در امتداد مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز ظرف یك سال قبل 2800 بنای غیرمجاز در سطح شهرستان تخریب شده است.


نوراله طاهری در گفت و گو با ایسنا، در تشریح تخریب ۲۸۰۰ بنای غیرمجاز در شهرستان شهریار اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که شهرستان شهریار از سال های قبل به سبب مهاجرپذیر بودن با آن مواجه می باشد، ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم شهرهای آن است، پس در امتداد مقابله با ساخت و سازهای غیرقانونی و غیرمجاز ظرف یک سال قبل ۲۸۰۰ بنا در این شهرستان تخریب شده است.
وی ادامه داد: کار آزادسازی مسیرهای رودخانه های شهرستان از شمال به جنوب با همکاری ارگان ها، شهرداری ها، نهادهای قضایی و انتظامی از سال ۹۶ آغاز و همچنان ادامه دارد و امروز شاهد آن هستیم که در راه مسیل های شمال به جنوب شهرستان کمتر از ۱۰ درصد از زمین ها آزاد نشده باقی مانده است.
بگفته وی، صورت برداری از ساخت و سازهای غیر مجاز با جدیت انجام پذیرفته و تا کنون حدود ۳۰۰۰ ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان پرونده سازی و نسبت به رفع خلاف آن اقداماتی صورت گرفته است.
وی افزود: سال قبل ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه و حریم شهرهای این شهرستان وجود داشته و در امتداد مقابله با این اقدامات خلاف قانون، ظرف یک سال قبل با حکم مراجع قضایی، ۲۸۰۰ بنای غیر قانونی که به شکل باغ ویلا راه اندازی شده بودند، تخریب شدند.
فرماندار شهریار افزود: این شهرستان برای ساماندهی به این وضعیت و جلوگیری از ادامه روند ساخت و سازهای غیر قانونی، در تلاش است تا کاربری تمامی زمین های اطراف شهرها را بطور دقیق مشخص نماید.
وی اشاره کرد: باید با مشخص ساختن کاربری زمین های اطراف شهرها، نقاط مسکونی را گسترش و به دنبال آن اجازه ساخت و ساز قانونی به مردم و متقاضیان را داد. بی شک در راه مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز خط قرمزی جز قانون نداریم و متخلفین حاشیه امنی نخواهند داشت.
فرماندار شهرستان شهریار با اشاره به لزوم نظارت بر روند پیش روی مهاجرت ها اضافه کرد: زمین های دارای کاربری مغایر، تحت تاثیر این مشکل قرار گرفته اند و باید شهرستان های غرب استان تهران راهکار هایی را پیش بینی کنند تا با تعریف پهنه های داخل و خارج از حریم و مشخص نمودن کاربری اراضی از تخریب و هدر رفت درآمدهای عمومی جلوگیری شود.
منبع:

1399/07/10
19:11:18
5.0 / 5
1721
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد