با افزایش ۶۰ درصدی؛

وام مسكن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

وام مسكن جوانان ۴۰۰ میلیون تومان شد

به گزارش بتن آنلاین بانك عامل بخش مسكن سقف تسهیلات قابل پرداخت از محل حساب پس انداز مسكن جوانان در تهران را ۶۰ درصد افزایش داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانک عامل بخش مسکن، یکی از انواع تسهیلات قابل پرداخت خرید مسکن به لحاظ نرخ سود و مدت بازپرداخت که هم اکنون در شبکه بانکی پرداخت می شود، تسهیلات از محل حساب های پس انداز مسکن جوانان است؛ دارنده حساب می تواند با رعایت برنامه سپرده گذاری عرضه شده توسط بانک در بلندمدت از تسهیلات مسکن برخوردار شود.
انتظار پرداخت این تسهیلات نسبت به سایر انواع تسهیلات مسکن طولانی تر بوده و بین ۵ تا ۱۵ سال و مدت بازپرداخت آن ۲۰ ساله پیشبینی شده و با نرخ سود ۹ درصد پرداخت می شود.
ویژگی دیگر حساب پس انداز مسکن جوانان این است که نیازی به سپرده گذاری یکجا با مبالغ سنگین ندارد و از این بابت نسبت به صندوق پس انداز مسکن یکم برای گروهی از متقاضیان مسکن ارجح به شمار می آید.
در این صندوق سپرده گذار موظف است به صورت ماهانه نسبت به پرداخت مبالغ خرد از پیش تعیین شده اقدام نماید و در انتهای سال پنجم یا پانزدهم از تسهیلات خرید مسکن برخوردار شود.
بانک عامل بخش مسکن با عنایت به شرایط جدید قیمتی در بازار مسکن نسبت به افزایش سقف این تسهیلات برای افتتاح کنندگان حساب های پس انداز مسکن جوانان اقدام نموده است.
بر این اساس سقف تسهیلات قابل پرداخت از این محل در شهر تهران در انتهای سال پانزدهم با ۶۰ درصد رشد، از ۲۵۰ میلیون تومان به ۴۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
همچنین سقف تسهیلات مذکور در شهرهای بزرگ شامل کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اهواز، قم، شیراز و کرمانشاه در انتهای سال پانزدهم از ۲۱۰ میلیون به ۳۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است. این میزان در مورد سایر نقاط شهری ۱۸۴ میلیون تومان بود که سال جاری در ترمیم صورت گرفته به ۲۹۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرد.
برای برخورداری از سقف تسهیلات مذکور سپرده گذاری ماهانه در هر سال با مبالغی بیشتر از آنچه پیشتر تعیین شده بود صورت می گیرد. بر این اساس میزان سپرده گذاری ماهانه در سال اول تا پانزدهم برای برخورداری از سقف تسهیلات تعلق گرفته به افتتاح کنندگان حساب در سال ۹۹ به ترتیب با مبالغ ۶۵ هزار تومان آغازمی شود و درنهایت با افزایش مبلغ در هر سال به مبلغ ۲۴۷ هزار تومان در سال پانزدهم افزایش می یابد.
سپرده گذارانی که می خواهند بین ۵ سال تا ۱۵ سال از زمان سپرده گذاری خود از سقف تسهیلات مسکن جوانان استفاده کنند می باید بیشتر از حداقل های تعیین شده واریز نمایند. به صورت مثال سپرده گذاری که بخواهد در انتهای سال پنجم از سقف تسهیلات ۲۱۰ میلیون تومان در شهر تهران بهره مند شود می باید در سال اول ماهانه مبلغ ۶۱۰ هزار تومان واریز نماید.
همچنین سقف تسهیلات مذکور در سه گروه شهری شامل تهران، شهرهای بزرگ و سایر نقاط شهری در انتهای سال پنجم از ۱۵۰، ۱۱۰ و ۸۴ میلیون تومان به ترتیب به ۲۱۰، ۱۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.
هر شخصی که به سن ۱۸ سال تمام رسیده و یا حکم رشد او از جانب دادگاه صادر شده باشد، می تواند به نام خود یا کسانی که تحت ولایت و قیومیت او باشند حساب پس انداز مسکن جوانان افتتاح کند.
متقاضیان افتتاح حساب پس انداز مسکن جوانان می توانند سپرده گذاری خویش را با واریز حداقل مبلغ ماهیانه (به دفعات یا به صورت یکجا در ابتدای دوره) آغاز کنند.
برداشت از حساب پس انداز مسکن جوانان در هر مقطعی بلامانع است اما برداشت از حساب مذکور باید به صورتی انجام پذیرد که متوسط موجودی حساب از حداقل مبلغ تعیین شده توسط بانک مرکزی در هر سال - که جداول آن در وب سایت بانک عامل متناسب با سقف و واریزی های جدید تعیین شده در سال ۹۹ به روز خواهد شد - کمتر نشود.
پرداخت تسهیلات حساب پس انداز مسکن جوانان برای راه اندازی، تکمیل و خرید واحدهای مسکونی امکان پذیر است.

1399/07/06
20:01:00
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: بازار مسكن , سایت , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد