با تصمیم معاونان وزرای راه و بهداشت

فروش بلیت همه صندلی های هواپیما به جز دو ردیف آخر مجاز شد

فروش بلیت همه صندلی های هواپیما به جز دو ردیف آخر مجاز شد

به گزارش بتن آنلاین معاونان وزرای راه و شهرسازی و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی بر سرتغییر پروتكل بهداشتی مسافرگیری در پروازها و امكان فروش همه صندلی های هواپیما توافق كردند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، در جلسه کمیته جلوگیری از آلودگی ناوگان حمل و نقل و مراکز تجمع مسافران ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که با حضور شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل و جانشین وزیر در ستاد مدیریت بحران و معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برگزار شد، تصمیمات جدید در مورد پذیرش مسافر در ناوگان هوایی کشور ابلاغ شد.
شهرام آدم نژاد با اشاره به برگزاری جلسه کمیته حمل و نقل ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا با حضور معاون بهداشت وزارت بهداشت، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران اذعان کرد: با عنایت به توضیحات عرضه شده به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد قابلیت های سیستم تهویه هواپیما در تصفیه مداوم هوای داخل کابین این وزارتخانه با افزایش ظرفیت پذیرش مسافر در داخل هواپیما با انجام تعهداتی از جانب وزارت راه و شهرسازی موافقت نمود.
وی اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی یکی از دستگاه های پیشگام در مقابله با شیوع کرونا بوده که خوشبختانه از همان ابتدا همکاری همه جانبه ای توسط خانواده این وزارتخانه با وزارت بهداشت صورت گرفته است؛ ازاین رو تبعیت از مصوبات ستاد ملی از یک سو و ضرورت هماهنگی با رفتارهای جامعه هوانوردی بین الملل از طرفی، دو اولویت مهم ما در شرایط وجود کرونا در بخش هوایی بوده است.
آدم نژاد در شرح جزئیات پروتکل جدید ترددهای مسافران بخش هوایی اظهار داشت: بر طبق این پروتکل بهداشتی جدید، افزایش ظرفیت پذیرش مسافر داخل هواپیما به شرط خالی ماندن دو ردیف صندلی انتهایی هواپیما، استفاده از ماسک توسط مسافران در طول سفر و روشن بودن سیستم تهویه هواپیما بر روی زمین بلامانع است.
وی تاکید کرد: همینطور مقرر شد به منظور پایش کیفیت هوای کابین، به صورت دوره ای نمایندگان وزارت بهداشت مبادرت به نمونه برداری از هوای داخل کابین کنند. ضدعفونی کردن و استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی در کلیه گلوگاه ها در ترمینال ها و همینطور اتوبوس های انتقال مسافرین کما فی السابق توسط کلیه مسافران، کارکنان و مستقبلین الزامی است و بنا به مجازات های در نظر گرفته شده با متخلفین برخورد خواهد شد.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، پیش از این به دستور وزیر راه و شهرسازی، شرکت های هواپیمایی به علت مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ملزم به فروش تنها ۶۰ درصد ظرفیت هواپیماها بودند که با مصوبه اخیر کمیته حمل و نقل ستاد ملی مبارزه با کرونا، ایرلاین ها می توانند همه ظرفیت پروازی خود به استثنای دو ردیف آخر هر هواپیما را به فروش برسانند.

1399/06/11
09:43:56
5.0 / 5
1548
تگهای خبر: آلودگی , تردد , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد