معاون سازمان بنادر

اعتراض حقوقی ایران به توقیف سوخت صادراتی به ونزوئلا

اعتراض حقوقی ایران به توقیف سوخت صادراتی به ونزوئلا

بتن آنلاین: معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی بابت توقیف كشتی های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا، به سازمان جهانی دریانوردی اعتراض حقوقی كرد.جلیل اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر درباب سرقت کشتی های حامل سوخت صادراتی ایران به ونزوئلا گفت: صادرات فرآورده های نفتی و سوخت باتوجه به سیاست های دولت و نظام باید صورت گیرد و ما تلاش می نماییم در سازمان بنادر تحریم ها مانعی بر سر صادرات فرآورده های نفتی و دیگر کالاها نباشد.
وی اضافه کرد: با هماهنگی هایی که با لایه های مختلف حاکمیتی در بخش صادرات و حمل و نقل انجام شده، تلاش می نماییم تا مسیر صادرات دریایی به صورت مستمر صورت گیرد.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در بخش صادرات فرآورده ها، انجام صادرات با هماهنگی شرکت ملی نفت، سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت های حمل سوخت انجام می شود. سازمان بنادر هم موظف است تا فرآیندهای حاکمیتی آن شامل ایمنی حمل و نقل و ایمنی دریایی را کنترل کند تا مشکلی در این خصوص پیش نیاید.
اسلامی اشاره کرد: همین طور موظفیم تا جلوی توقف و بسته شدن مسیر صادرات و تردد کشتی های حامل سوخت ونزوئلا و دیگر کشورها را بگیریم.
این مقام مسئول در سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به پرسشی درباب شکایت ایران به سازمان جهانی دریانوردی (IMO) درباب توقیف کشتی های حامل سوخت ایران به ونزوئلا گفت: ما در مقاطع مختلف و در اتفاقات گوناگون در چارچوب بیانیه های اعتراضی، اعتراض خودرا به آیمو اعلام نموده ایم که از کشتی های آزاد ایران جلوگیری می شود.
وی با تاکید بر اینکه محموله های سرقت شده متعلق به ونزوئلا است، افزود: درباب توقیف کشتی های حامل سوخت به ونزوئلا نیز چندین بار با دبیر کل سازمان جهانی دریانوردی صحبت و اعتراض خودرا اعلام نموده ایم. این برای نخستین بار است که آنها قول داده اند که این مساله را پیگیری کنند.
.


منبع:

1399/06/07
13:08:56
5.0 / 5
1660
تگهای خبر: تردد , دولت , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد