وزیر راه:

مدیرعامل جدید سازمان هواپیمایی بازنشسته نیست

مدیرعامل جدید سازمان هواپیمایی بازنشسته نیست

وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینكه رئیس جدید سازمان هواپیمایی كشوری بازنشسته نیست، اظهار داشت: به سبب لزوم های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در مراسم تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید سازمان هواپیمایی کشوری با اعلان اینکه در اوج تحریم های ظالمانه مقابل صنعت هوانوردی هستیم، اظهار داشت: هیچ کشوری مثل ما با چنین شدت تحریمی مواجه نبوده است.
وی افزود: آنها با تحریم های خود به دنبال ساقط کردن انقلاب و ایجاد هرج و مرج هستند اما با تلاش شبانه روزی، کشور پیشرفت کرده است و هم اکنون در حوزه مقاوم سازی اقتصاد هستیم. اقتصاد ما باید مقاومت بازدارنده داشته باشد.
وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: وقت ما در صنعت هوانوردی صرف پرونده های بیخودی می شود که لله نیستند؛ منافع شخصی در صنعت هوانوردی زیاد شده است.
اسلامی گفت: رابطه من و عابدزاده، رابطه وزیر و معاون وزیری نیست. ما در این وزارتخانه با همه مسئولان کار گروهی می نماییم.
وی اظهار داشت: قصدم این نبود که تورج دهقانی زنگنه را در این مقطع از مدیرعاملی هما جابجا کنم؛ جابجایی این دو مسئول (ریاست سازمان هواپیمایی و مدیرعاملی هما) مصوبه دولت می خواهد و زمان برد تا این جابجایی صورت گیرد. روز طرح موضوع در دولت نیز نیمی از وقت هیئت دولت به موضوعات هوانوردی گذشت. باتوجه به شناختی که رئیس جمهور از این دو مسئول داشت و همین طور نظر مثبت رهبر معظم انقلاب به این دو نفر، توانستیم آنها را در سِمَت های خود جابجا نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موضوع تغییر مدیران سازمان هواپیمایی و هما موضوع حائز اهمیتی است که دولت و شخص رئیس جمهور بر انجام این انتصاب تاکید داشتند تا در ایجاد انضباط فراگیر در صنعت هوانوردی این تغییرات صورت گیرد. فرد منصوب نیز دارای دانش بوده و تجارب موفقی دارد.
به گفته اسلامی، برای سازمان هواپیمایی کشوری توسعه تعاملات با ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) و کشورهای گوناگون در ارجحیت است.
وی در پاسخ به پرسشی درباره سفر هوایی برخی بیماران کرونایی گفت: برمبنای تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا، هرگونه جابجایی بیماران کرونایی جُرم است و فرد بیمار مرتکب جرم شده است بدین سبب به هیچ عنوان بیمار کرونایی با هواپیما مسافرت نکرده است البته در فرودگاه ها همچنان تب سنجی انجام می شود که تنها نشانه مشکوک بودن به کرونا است. در صورت داشتن شرایط مشکوک به کرونا، از ورود فرد مبتلا به هواپیما جلوگیری می شود.
وزیر راه و شهرسازی درباره علت جابجایی عابدزاده اظهار داشت: آقای عابدزاده خدمت کرد و پنج سال در سمت ریاست سازمان هواپیمایی کشوری بود. به سبب لزوم های سازمانی، شاهد تغییر و تحول در این سمت بودیم.
اسلامی درباب امن بودن آسمان ایران گفت: آسمان ایران امن ترین آسمان برای پروازهای عبوری است البته شیطنت هایی می شود و به سبب مداخلات استکبار جهانی که وانمود می کند آسمان ایران ناامن است، برخی اطلاعیه ها صادر می شود.
وی افزود: یک شرکت انگلیسی در منتهی الیه خط شرقی عراق یک خط هوایی باز کرده و با قیمت بسیار پایین شرکت های هواپیمایی را ترغیب به عبور از این منطقه می کند. هرازگاهی چنین شیطنت هایی به خرج می دهند اما بطور کلی کاهش پروازها در دنیا به سبب شیوع ویروس کرونا نیز وجود داشته اما ما درباب شیطنت ها اهتمام می نماییم تا با روشنگری، برخی مداخلات استکبار را از سر راه برداریم.
اسلامی درباره شاغل یا بازنشسته بودن رئیس جدید سازمان هواپیمایی و مدیرعامل هما اظهار داشت: هر دو امیر، شاغل هستند و بازنشسته نیستند.
وزیر راه و شهرسازی درباب بازخوانی جعبه سیاه هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: EVR و CVR (جعبه های سیاه هواپیمای اوکراینی) در فرانسه بازخوانی و دیتاها و محتواها با هم تطبیق داده شده اند و منتظر گزارش نهایی هستیم. اینکه کانادا یا کشور دیگری بیانیه بدهد، اهمیتی ندارد؛ ما بر طبق اَنکس ۱۳ ایکائو کار خودرا انجام می دهیم.

1399/05/20
22:20:17
5.0 / 5
1849
تگهای خبر: توسعه , دولت , سازمان , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد