در ۴ ماه ابتدایی امسال نسبت به ۴ ماهه ۹۸؛

تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد

تعداد معاملات مسكن ۵۰ درصد كم شد

به گزارش بتن آنلاین بر مبنای آمار اعلامی بانك مركزی در ۴ ماه ابتدایی سال جاری تعداد معاملات مسكن حدود ۵۰ درصد كاهش و متوسط قیمت هر متر واحد مسكونی هم رشد ۴۲.۶ درصدی داشته است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، بانک مرکزی گزارش تحولات بازار مسکن شهر تهران در تیر ماه سال جاری را اعلام نمود که بر این اساس ۱۴ هزار واحد مسکونی در این ماه معامله شد که نسبت به تیر ماه سال قبل ۱۹۳.۳ درصد افزایش داشته است.
این بانک متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در تهران را در ماه گذشته ۲۰ میلیون و ۹۰۹ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام نمود که نسبت به تیر ماه سال قبل ۵۶.۶ درصد رشد داشته است.
بانک مرکزی می افزاید: سهم واحدهای تا ۵ سال ساخت از ۱۴ هزار و ۴۷ فقره واحد مسکونی معامله شده در تیر ماه ۳۸.۶ درصد بوده که در مقایسه با تیر ماه سال قبل ۱.۶ درصد کاهش داشته است.
همچنین متوسط قیمت مذکور نسبت به ماه گذشته ۱۰.۴ درصد رشد داشته و در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران بالاترین قیمت هر متر واحد مسکونی به منطقه یک با ۴۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و کمترین قیمت به منطقه ۱۸ با ۹ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان اختصاص داشته است که نسبت به تیر ماه سال قبل به ترتیب ۵۱.۸ و ۵۸.۲ درصد افزایش داشته است.
بر اساس اعلام بانک مرکزی در چهار ماهه نخست سالجاری ۳۷ هزار و ۳۷۸ فقره معامله واحد مسکونی به ثبت رسیده که نسبت به ۴ ماهه سال ۹۸ رشد منفی ۴۹.۹ درصدی را نشان داده است. این در شرایطی است که در چهار ماه ابتدای سال جاری متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۱۸ میلیون و ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان بود در حالیکه این شاخص در ۴ ماهه ابتدایی سال قبل ۱۰ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان برآورد شده است که سالجاری نسبت به سال قبل افزایش ۴۲.۶ درصدی را نشان داده است.
همچنین بانک مرکزی تحولات اجاره بهای مسکن در تیر ماه سال جاری را اعلام نمود و اضافه کرد: شاخص کرایه مسکن اجاره ای در تهران در تیر ماه ۲۷.۶ درصد نسبت به تیر ماه سال قبل رشد داشته است ضمن اینکه این شاخص در سرتاسر کشور در تیر ماه سال جاری در مقایسه با چهارمین ماه سال قبل رشد ۳۱ درصدی را نشان داده است.


منبع:

1399/05/08
21:27:08
5.0 / 5
2317
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد