رییسی:

ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای كسب درآمد و رفع مشكلات مالی شهرداری ها باشد

ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای كسب درآمد و رفع مشكلات مالی شهرداری ها باشد

به گزارش بتن آنلاین رئیس قوه قضاییه اظهار داشت: ماده 100 نباید منبعی برای كسب درآمد و رفع مشكلات مالی شهرداری ها باشد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سید ابراهیم رئیسی در نشست شورای عالی حفظ حقوق بیت المال ضمن تقدیر و تشکر از وزرا و ریاست سازمان ها و دوایر، قضات و دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال برای برگزاری این جلسه، ضمن مفید و ضروری توصیف کردن مسائل مطرح شده، اظهار داشت: ابتدا از مردم خوب و بومی لواسان به سبب دغدغه هایی که نسبت به این منطقه دارند و همین طور مسئولان دغدغه مند تشکر می کنم. بارها دغدغه های آنها را بوسیله رسانه ها، جراید و رسانه ملی شنیده ام.

وی با اعلان اینکه مردم منطقه لواسان دغدغه درست و بحقی دارند، اضافه کرد: دغدغه این است که این منطقه خوش آب و هوا متعلق به همه مردم است و باید منافع آن برای همه مردم باشد و اختصاصی کردن منطقه بوسیله یک عده خاص، آن هم با تخلف از قوانین و مقررات و زیر پا گذاشتن نظامات معماری و شهرسازی مجاز نیست.

رییس قوه قضاییه اشاره کرد: اگر کسانی بخواهند در هر منطقه ای از مناطق خوش آب و هوا حضور پیدا کرده و از آب و هوای خوب استفاده کنند، باید به قوانین و مقررات، حریم شهر و روستا و به چارچوب های ساخت و ساز احترام بگذارند.

رییسی افزود: ساخت و ساز به هر شکل در مناطق خوش آب و هوای دنیا وجود دارد؛ اما ضابطه مند است و چارچوب دارد و نظامات مهندسی و معماری در نوع ساخت و سازها حاکم است.

وی با اعلان اینکه مدیرانی که باید مرزها را در زمینه محیط زیست حفظ کنند و مسئولین مربوطه در همه حوزه ها، مرزبانان طبیعت هستند، اظهار داشت: مسئولیت مسئولان فقط در مرز جغرافیایی نیست؛ بلکه تکلیف شهردار مرزبانی از حوزه منافع شهر و شهروندان است. دهدار و بخشدار و فرماندار و مقام قضایی و اجرایی هر کدام در حوزه خود مرزبانی می کنند و نباید بگذارند به این مرزها تجاوز شود؛ چونکه اینها جزو حقوق عامه است و ضایع شدن این حقوق به نسل ها لطمه می زند و همه در این قضیه خسارت می بینند.

وی اضافه کرد: ۲۵۰ هزار حکمی که ماده ۱۰۰ صادر کرد بایستی بررسی شود و تکلیف در این ارتباط مشخص شود. اگر قانون وجود دارد باید بدون تبعیض اجرا شود. مردم گله مندند قانون تبعیض امیز اجرا می شود. دو ساختمان در یک منطقه ساخته شد که با یکی برخورد و با دیگری برخورد نمی گردد و هر دو بدون مجوز هستند. دهداران، بخشداران و شهرداران کاری که مجاز نیستند را حق ندارندانجام دهند. یک مقام قانونی که به صورت غیرقانونی و در حریمی که نباید وارد شود تخلف کرده، حتما باید به وزارت کشور اعلام گردد. ماده ۱۰۰ نباید منبعی برای منبع کسب درآمد و رفع مشکلات مالی آنها باشد. مگر با پول، تخلف خریده می شود؟ باید ماده ۱۰۰ را در مجلس پیگیری کرد تا اصلاح گردد.

رییس قوه قضاییه اشاره کرد: در شوراهای شهر خدمات خوبی در بسیاری از شهرها داشتند، اما تخلفات جدی نیز داشتند که ساختاری است نه رفتاری. چرا باید مجبور شویم با شورای شهر و شهردار لواسان برخوردکنیم. وقتی می بینند زمینه و بستر برای تخلف فراهم هست تخلف می کنند. باید ساختار شوراهای شهر به نحوی شود که بستر تخلف و لغزش ها از بین برود و ما خوشحال نمی شویم با شوراهای شهر برخورد شود.

وی تصریح کرد: ورود به تخلفات مقطعی نیست، لواسان آغاز کار ماست. مسئله را رها نخواهیم کرد. لواسان را آقایان فکر کردند با دو حکمی که در دو منطقه صادر کردیم تبلیغات بوده، تازه قضیه را شروع کردیم. این مساله را تا حصول نتیجه پیگیری خواهیم کرد. بنیادی خواهیم گذاشت که این مساله سست نشود و چندحکمی که در لواسان صادر شده آغاز کار هست.

رئیسی باتوجه به پیشنهاد مطرح شده در جلسه در رابطه با تشکیل شعب تخصصی در رابطه با امور زمین دستور داد: در همه دادگستری های کشور شعب تخصصی هم در حوزه دادسرا و هم دادگاه برای امور زمین تشکیل گردد.

این خبر در حال تکمیل است...

منبع:

1399/05/05
14:29:56
5.0 / 5
2287
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد