افزایش ۱۰ درصدی زباله های بیمارستانی تهران در ایام اخیر

افزایش ۱۰ درصدی زباله های بیمارستانی تهران در ایام اخیر

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اظهار داشت: در ایام اخیر و همزمان با شیوع گسترده ویروس كرونا با افزایش ۱۰ درصدی زباله های بیمارستانی نسبت به یك ماه گذشته رو به رو بوده ایم.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا صدرالدین علیپور اضافه کرد: هم اکنون هم ۵۰ خودرو مسئولیت جمع آوری و انتقال زباله های عفونی را برعهده دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به تجربه موفق این سازمان در ساماندهی پسماندهای بیمارستانی همزمان با شیوع کرونا اظهار داشت: در ماه های گذشته و همزمان با اوج گیری شیوع کرونا در تهران، میزان پسماندهای بیمارستانی از حدود ۷۰ تن به ۱۱۰ تن افزایش پیدا کرد که انتقال و دفن این میزان پسماند که تمام آنها عفونی تلقی و در سایتی مجزا دفن می شدند، کار بسیار دشواری بود.

وی افزود: با وجود سختی کار سازمان مدیریت پسماند با برقراری ارتباط با سازمان بهداشت جهانی و رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی به
خوبی توانست شرایط را مدیریت و پسماندهای عفونی ۱۵۰ بیمارستان و مرکز بهداشتی را جمع آوری و دفن کند. همین مساله هم باعث شد در اوج انتشار ویروس هیچ دغدغه ای از جانب مسؤلان و مردم در مورد پسماندهای بیمارستانی مطرح نشود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به اینکه تجربه سخت کرونا، لزوم نوسازی بخش عظیمی از ناوگان حمل پسماند را تقویت کرد، اظهار داشت: در ماه های گذشته از راه رایزنی با پیمانکاران آنها را مجاب کردیم باوجود نوسانات ارزی ۴۰ دستگاه از ناوگان حمل پسماند بیمارستانی را نوسازی کنند. ناوگان جدید مجهز به سیستم ردیاب (GPS) است و این دفعه به مبحث نصب سیستم پیشگیری از نشت شیرابه به شکل ویژه تر توجه شده است.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران به قول علیپور مراسم رونمایی از ۴۰ دستگاه خودروی نوسازی شده اواخر تیرماه برگزار می شود.1399/04/17
23:31:28
5.0 / 5
2239
تگهای خبر: خودرو , سازمان , سایت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد