راه اندازی دفاتر تسهیل گری در ۲۲ استان كشور

راه اندازی دفاتر تسهیل گری در ۲۲ استان كشور

سخنگوی وزارت كشور از راه اندازی دفاتر تسهیل گری و توسعه محلی در 235 محله 22 استان كشور آگاهی داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سید سلمان سامانی با اعلان اینکه سهم استان سیستان و بلوچستان از دفاتر تسهیل گری، تعداد ۱۶ دفتر با اعتباری بالغ ۱۱۰ میلیارد ریال طی سال ۹۶ الی ۹۸ است، اضافه کرد: ایجاد و استقرار دفاتر تسهیلگری و توسعه محلی در محلات حاشیه نشین بوسیله جلب مشارکت موسسات غیردولتی با هدف بررسی و مطالعه وضعیت مسائل و نیازها و پتانسیل ها و ظرفیت های موجود در محلات و توانمندسازی ساکنین بوسیله آموزش های خانواده، فنی و حرفه ای و... و پیگیری حل مسائل کالبدی، اقتصادی و اجتماعی در محلات بوسیله تعامل مستمر با دستگاههای اجرایی و ساکنین انجام گرفته است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با اعلان اینکه استان سیستان و بلوچستان در کنار استان خوزستان بیشترین تعداد دفاتر تسهیل گری را به خود اختصاص داده اظهار داشت: این دفاتر در سه شهرستان استان سیستان و بلوچستان یعنی شهرهای زاهدان، زابل و چابهار تشکیل شده است.

سامانی تصریح کرد: از برنامه های اولویت دار استان و فعالیت ها و برنامه های فوق العاده دستگاههای اجرایی همکار سازمان امور اجتماعی در جهت کاهش لطمه های اجتماعی در مناطق حاشیه ای و سکونتگاههای غیررسمی استان سیستان و بلوچستان در سالهای ۹۵ الی۹۸ حمایت ویژه ای شده است.

وی اشاره کرد: ۲۹۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات هزینه ای کاهش لطمه های اجتماعی شامل پیشگیری و کنترل طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی و توانمندسازی و ارتقاء مهارت های فنی حرفه ای و شغلی ساکنین محلات حاشیه نشین و همین طور ۵۴۰ میلیارد ریال در برای کمک به تجهیز مراکز اجتماعی و فرهنگی محلات حاشیه نشین و مناطق محروم، خرید خانه محله، تجهیز مراکز آموزشی مناطق حاشیه نشین شهرستانهای لطمه دیده از سیل در سال های ۹۷ و ۹۸ اختصاص یافته است.

معاون هماهنگی وزارت کشور با اعلان اینکه ۲۸ دستگاه اجرایی در شورای اجتماعی کشور عضویت دارند، اظهار داشت: وظیفه شورای اجتماعی سیاستگذاری، نظارت و هماهنگی میان این دستگاه ها است.

وی رشد کارآفرینی را از نتایج مهم کاهش لطمه های اجتماعی در استانها عنوان نمود و تصریح کرد: در بحث حاشیه نشینی نیز اقدامات بسیار خوبی در حوزه کالبدی و محتوایی با همکاری وزارت راه و شهرسازی، کمیته امداد، بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی انجام شده است.
بر طبق گزارش سایت وزارت کشور، سامانی اشاره کرد: دفاتر تسهیلگری به وجود آمد تا بتوانیم شعار اجتماعی شدن و اجتماعی کردن پاسخگویی به مطالبات و نیازهای مردم و رفع لطمه های اجتماعی در محلات لطمه پذیر را محقق نماییم.1399/04/10
23:35:00
5.0 / 5
2177
تگهای خبر: توسعه , دولت , سازمان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد