ارسال پرونده پلاسكو به كمیسیون ماده ۱۰۰

ارسال پرونده پلاسكو به كمیسیون ماده ۱۰۰

به گزارش بتن آنلاین شهردار منطقه۱۲ تهران از ارسال پرونده پلاسكو به كمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری به علت ساخت و ساز غیرمجاز خبرداد.


علی محمد سعادتی در گفت و گو با ایسنا، در مورد سرانجام ساخت پلاسکو با اشاره به اینکه برپایه قانون هر ساختمانی که در شهر تهران ایجاد می شود موظف به دریافت پروانه ساختمانی است که پیش نیاز این مهم بارگذاری نقشه های ساختمان در سامانه شهرسازی است تا بعد از آن نقشه ها به تأیید مراجع مختلف برسد، اظهار داشت: ساختمان پلاسکو توسط شرکت ساختمانی معتبری که وابسته به بنیاد مستضعفان است، ایجاد می شود، اما هنوز پروانه ساختمانی ندارد و حتی نقشه های ساختمانی آن هم وارد سیستم شهرداری تهران نشده است.
وی با اشاره به اینکه تا زمانی که نقشه ها بارگذاری نشود نمی توان نسبت به دریافت تاییدیه آتش نشانی و یا سازمان نظام مهندسی و... اقدام نمود، اظهار داشت: در این مدت برخی صحبت از تلاش شهرداری برای دریافت عوارض می کنند، اما طبیعی است که وقتی نقشه های نهایی و کاربری های مدنظر توسط بنیاد عرضه نشود عملا امکانی برای تعیین عوارض دقیق وجود ندارد و این حرف ها عملا با هدف انحراف افکار عمومی منتشر می شود.
شهرداری منطقه 12 تهران این را هم اظهار داشت: اصرار ما برای اجرای قانون در پلاسکو این است که از وقوع حادثه ای دیگر در این ساختمان جلوگیری نماییم.
وی با اشاره به بی توجهی سازنده پلاسکو به عرضه نقشه های ساختمان اظهار داشت: با عنایت به اخطار و درخواست های چندباره به مالکان پلاسکو در مورد ضرورت دریافت پروانه ساختمانی و عدم اجرای بدون مجوز ساختمان و بی توجهی آنها به این مهم، سرانجام پرونده ساختمان پلاسکو به دلیل ساخت و ساز غیر مجاز به کمیسیون ماده ۱۰۰ ارجاع شد تا نهادهای نظارتی در مورد این ساختمان تصمیم گیری کنند.1399/02/25
14:34:46
5.0 / 5
2998
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد