در گزارش بتن آنلاین مطرح شد

هنوز از پرداخت وام كرونایی ایرلاین ها خبری نیست

هنوز از پرداخت وام كرونایی ایرلاین ها خبری نیست

به گزارش بتن آنلاین دبیر انجمن شركت های هواپیمایی از خانه نشین شدن خلبانان، مهمانداران و دیگر كادر پروازی به دنبال كاهش تقاضای سفرهای هوایی اطلاع داد و اظهار داشت: هنوز از پرداخت تسهیلات حمایتی به ایرلاین ها خبری نیست.مقصود اسعدی سامانی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره پشتیبانی از شرکت های هواپیمایی تصریح کرد: متأسفانه هنوز هیچ خبری از حمایت دولت از شرکت های هواپیمایی که به علت انتشار کرونا زمین گیر شده اند، نیست؛ حتی مشخص نیست چه زمانی مقرر است این تسهیلات داده شود یا مکانیزم پرداخت تسهیلات حمایتی به چه شکلی است و دولت در این حوزه هیچ گونه توضیحی به شرکت های هواپیمایی نداده است.
دولت کاری برای پشتیبانی از شرکت های هواپیمایی زیان دیده نکرده است
وی در مورد اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی که خبر از توافق برای پرداخت ۲، ۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت های هواپیمایی و ۵۰۰ میلیارد تومان به شرکت های فرودگاهی و هندلینگ داده بود، اظهار داشت: به ما هنوز چیزی ابلاغ نشده و وزارت راه درباره رقم و نحوه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اطلاع رسانی نکرده است.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با تاکید بر اینکه شرکت های هواپیمایی در شرایط سختی به سر می برند، ابراز امیدواری کرد که دولت هر چه سریع تر تسهیلات حمایتی کرونا را به فعالان صنعت هوانوردی پرداخت کند.
اسعدی سامانی با اشاره به اینکه حتی مشخص نشده که به هر شرکت چه میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد، اضافه کرد: امیدوارم اعطای تسهیلات مذکور وارد چرخه بروکراسی اداری و بانکی نشود و ارقام در نظر گرفته شده، سریع تر به دست شرکت های هواپیمایی برسد.
تکذیب آغاز مجدد پروازهای منطقه آزاد
وی درباره از سر گیری پروازهای گردشگری اظهار داشت: هنوز منطقه آزاد و شورای سلامت ورود به این جزیره را آزاد نکرده اند که پروازها از سر گرفته شود؛ هم اکنون تنها ساکنان جزیره می توانند به این جزیره سفر کنند که آنها هم باید پیش از پرواز، احراز هویت شده و تنها دسترسی آنها به خرید اینترنتی بلیت از ۵ شهر به این جزیره فعال است؛ باقی متقاضیان سفر به این جزیره امکان تردد به آنرا ندارند.
دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی با اشاره به لود پروازی (ضریب اشغال صندلی ها) پایین پروازهای مسافری، خاطرنشان کرد: فعلاً قابل پیشبینی نیست که پروازها تا چه زمانی با حداقل مسافر و تقاضای سفر صورت خواهد گرفت و ما هیچ چشم اندازی از زمان اتمام بیماری و ازسرگیری مجدد پروازها نداریم. در تمام دنیا هم همین مشکلات وجود دارد.
ترفند عجیب سایت های فروش بلیت هواپیما در زمان کسادی پروازها
وی در مورد تناقضی که در سایت های فروش بلیت هواپیما دیده می شود در خصوص اینکه از یک سو، رقم بلیت ها زیر ۲۰۰ هزار تومان اعلام شده و از طرفی، تعداد صندلی های باقی مانده از هر پرواز را کمتر از ۱۰ صندلی اعلام می کنند، تصریح کرد: اینها ترفندهایی است که سایت ها برای فروش بلیت به کار می برند تا مسافر را اغوا کنند که ظرفیت باقی مانده محدود است و هرچه سریع تر بلیت خریداری کنید. وگرنه وقتی حرم مطهر رضوی (ع) یا هتل ها تعطیل می باشد، دیگر تقاضای چندانی برای خرید بلیت پرواز مثلاً تهران-مشهد وجود ندارد.
کادر پروازی خانه نشین شده اند
اسعدی سامانی درباره تعدیل نیروهای شرکت های هواپیمایی خاطرنشان کرد: هنوز تعدیل نیرویی صورت نگرفته و اگر بسته حمایتی کرونا، سریع تر به شرکت های هواپیمایی برسد، تعدیلی نخواهیم داشت؛ ولی اگر تسهیلات حمایتی دیر به ایرلاین ها داده شود، امکان دارد شرکت ها به علت نداشتن نقدینگی برای پرداخت حقوق پرسنل، دست به تعدیل نیرو بزنند.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا کادر پروازی شرکت های هواپیمایی، خانه نشین شده اند؟ اظهار داشت: شرکت هایی که پرواز ندارند، مهمانداران و خلبانان در خانه هستند؛ برخی شرکت ها هم تعداد اندکی پرواز دارند که موردی از آنها استفاده می شود؛ کادر اداری شرکت ها هم بر مبنای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت دوسوم تعداد نیروها سر کار حاضر می شوند.

1399/02/07
18:01:01
5.0 / 5
2720
تگهای خبر: تردد , دولت , سایت , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد