آخرین جزئیات تكمیل پهنه رودكی

آخرین جزئیات تكمیل پهنه رودكی

به گزارش بتن آنلاین شهردار منطقه ۱۱ اخرین جزئیات و روند تكمیل پهنه رودكی را شرح داد.


نصراله آبادیان در گفتگو با ایسنا، در تشریح روند تكمیل پهنه رودكی اظهار داشت: در مورد پهنه فرهنگ و هنر رودكی چند سالی است كه امیدواریم مصوبه بگیریم و به محله رودكی تبدیل نماییم كه شمال آن به خیابان انقلاب، جنوب خیابان نوفل لوشاتو، شرق به خیابان حافظ و از غرب به خیابان ولیعصر(عج) می رسد.
وی ادامه داد: در این محدوده دو عنصر پرارزش تئاتر شهر و تالار وحدت قرار دارد و تلاش خواهد شد از ظرفیت های این دو عنصر كه در برگذاری جشنواره های بین الملی میزبانی می كنند به صورت موثر بهره گرفته شود؛ اما هم اكنون مشائات این دو مجموعه فرهنگی شهر در شأن آنها نیست؛ بنابراین تلاش می نماییم پیاده راه ها و محوطه های این دو مجموعه را ارتقاء دهیم.
آبادیان افزود: در همین راستا مطالعاتی انجام شده است؛ خوشبختانه عملیات اجرایی از سال ۱۳۹۸ شروع شده و در اولین گام، خیابان شهریار را بعنوان پیاده راه انتخاب كردیم و هم اكنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیكی داشته است. ضلع جنوبی خیابان شهریار كلا پیاده راه شده است و بازگشایی آن در روزهای جشنواره فجر انجام و مردم از آن پیاده راه استفاده كردند.
وی تصریح كرد: ضلع شمالی این خیابان هم تا قبل از آخر سال به اتمام خواهد رسید و نصب مبلمان شهری انجام می شود؛ امیدواریم بعنوان یك پیاده راه متناسب با حوزه فرهنگ و هنر اثر مثبتی داشته باشد. فاز دوم پروژه هم از تقاطع خارك تا رازی خواهد بود و در فاز سوم هم از رازی تا كل گستره پارك دانشجو خواهد بود. در حقیقت این كار با اصول معمارانه و رویكرد مرمت انجام می شود و امیدواریم تا آخر سال ۱۳۹۹ در این پهنه اقدامات اجرایی صورت گیرد.
شهردار منطقه ۱۱ با اشاره به اینكه فاز اول تا آخر سال ۱۳۹۸ به اتمام می رسد، اضافه كرد: امیدواریم در فروردین ماه سال آینده در چارچوب افتتاح پروژه، فاز دوم را آغاز نماییم. با معاون عمرانی شهردار تهران جلساتی داشتیم و امیدواریم از این مسیر پیاده راه های درون منطقه را ارتقاء دهیم و نهرهایی كه نیاز باشد پوشیده خواهد شد. در نهایت همه اینها با هدف ارتقاء حضور پیاده در این پهنه فرهنگی انجام می شود.
وی ادامه داد: در جریان اجرای این پروژه بحث مرمت عناصر تاریخی و پرارزش این پهنه هم مطرح است و هم اكنون هم ۱۴ خانه در حال مرمت است؛ گام بعدی پشتیبانی از سرمایه گذاری در بخش اقتصاد و فرهنگ است. بدین سان از عناصری كه در این پهنه با عنایت به رویكرد اصلی ما كه ارتقاء است وجود دارد حمایت می نماییم و با ظرفیت های بخش خصوصی بستر جهت استفاده عموم در این محله فراهم می شود.
آبادیان افزود: البته تلاش می نماییم در روند حمایت برای سرمایه گذاری در پهنه فرهنگ و هنر كمترین مداخله را داشته باشیم بدین سان در بهره گیری از ظرفیت ها باید در مرمت خانه های محدوده، شاخصهای معماری را تقویت نماییم در این راستا مشاوری گرفتیم تا در این راه كار را ادامه دهد.
وی تصریح كرد: در این محدوده كلا ۳۷۰ پلاك داریم كه از میان آن ۸۴ پلاك واجد ارزش معماری یا خاطره جمعی دارند، بنابراین برای این ۸۴ پلاك طرح مفهومی تهیه شده كه چه كاركردی در كل محدوده داشته باشد. دفتر تسهیل گری هم ایجاد كردیم كه كمك می نماید در بازه زمانی این ۸۴ عنصر پرارزش بتوانند كاركردهای فرهنگی در محله را حفظ كنند كه تابحال موفقعیت های نسبی را هم كسب كرده ایم.

آبادیان در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه در گام بعدی تصمیم داریم تا در حوزه نمایش های خصوصی بتوانیم باعث ارتقاء كیفی شویم، اظهار نمود: در همین راستا ذینفع یكی از مجموعه های نمایشی درون محدوده دعوت شد و پیشنهاد كرد یك مجموعه اقامتی با رویكرد حوزه نمایش اجرا شود هم اكنون هم نقشه ها را دریافت و به كمیسیون ماده ۵ ارسال كردیم تا مجموعه كاملی از كاركردهای اقامتی و كاركردهای نمایشی اجرایی شود.
وی ادامه داد: حدود ۴ كیلومتر از محدوده منطقه جزو حصار ناصری است و در همین راستا تلاش می نماییم به بناهای موجود در این محدوده كاركرد متناسب با نیاز روز بدهیم كه یكی از اهداف هم ایجاد حوزه های اقامتی در این محدوده است.
1398/12/10
16:28:53
5.0 / 5
3735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد