در صورت تصویب شورای شهر تهران صورت می گیرد

افتتاح موزه كودك در پایتخت

افتتاح موزه كودك در پایتخت

به گزارش بتن آنلاین رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران از تدوین طرحی در شورا اطلاع داد كه برپایه آن نخستین موزه تخصصی كودكان در پایتخت افتتاح می گردد.


ناهید خداكرمی در گفتگو با ایسنا، با بیان خبر راه اندازی موزه كودك در تهران اظهار داشت: كمیسیون خدمات شهری شورای شهر طرحی را پیشنهاد داده است كه بر مبنای آن موزه كودك در جهت تعامل، هویت بخشی و آموزش به كودكان كه مدیران و مسئولان آینده هستند در پایتخت راه اندازی شود.
وی با بیان این كه امروزه موزه ها نقش های تخصصی دارند و از نقش قدیمی كه خود تنها جنبه سرگرمی داشتند خارج شدند، خاطرنشان كرد: موزه ها مركز تعامل، هویت بخشی و آموزش هستند و می توانیم با راه اندازی یك موزه ویژه كودكان، این نقش ها را برای كودكان هم تعریف نماییم.
رئیس كمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با بیان این كه هم اكنون در بیشتر از ۱۰۰ كشور موزه تخصصی كودكان بوجود آمده است، اظهار داشت: در این طرح پیشبینی شده است كه شهرداری تهران می تواند در چارچوب مشاركت با بخش خصوصی و مجموعه داران نسبت به راه اندازی یك موزه تخصصی برای كودكان اقدام نماید.
خداكرمی با بیان این كه این موزه ها می تواند در جهت هویت بخشی ملی، تعامل و جلب مشاركت كودكان موثر واقع شود، افزود: در این موزه تمام تاریخچه ادبیات كودكان، وسایل بازی و هر آن چیزی كه مربوط به كودكان در گذشته و حال است در معرض دید كودكان قرار خواهد گرفت.
وی با بیان این كه موزه نسل سوم می بایست تحرك بخش باشد، اظهار داشت: می توان با همكاری وزارت آموزش و پرورش بخشی از آموزش ها را از چارچوب كلاس ها خارج كرد و در این موزه ها برگزار كرد.
خداكرمی با بیان این كه هم اكنون این طرح در كمیسیون خدمات شهری شورا تصویب شده و در حال بررسی در كمیسیون فرهنگی واجتماعی شورای شهر است، اظهار داشت: امیدوارم هر چه سریعتر این طرح در دستور كار شورا قرار بگیرد تا بتوانیم در سال ۹۹ شاهد افتتاح نخستین موزه تخصصی كودكان در تهران باشیم و شهرداری تهران هم می تواند با واگذاری مكان موزه به بخش خصوصی در راه اندازی موزه كمك نماید.
1398/12/09
14:20:46
5.0 / 5
3648
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد