یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس:

مالیات خروج از كشور همان عوارض خروجی است

مالیات خروج از كشور همان عوارض خروجی است

به گزارش بتن آنلاین یك عضو كمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به مصوبه امروز مجلس در خصوص مالیات خروج از كشور، تصریح كرد: مالیات خروج از كشور همان عوارض خروجی است و صرفا نام آن به مالیات تغییر كرده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز، ماده ۳۳ لایحه مالیات بر ارزش افزوده را تصویب كردند كه بر مبنای آن سازمان امور مالیاتی مكلف شد بابت خروج هر مسافر ایرانی از مرزهای هوایی، دریایی و زمینی وجوهی را بعنوان مالیات از مسافران دریافت و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری كل كشور واریز نماید.
این مصوبه «دریافت مالیات از عوارض خروج از كشور» علاوه بر اصل عوارض خروجی، تعبیر شد كه در این خصوص یكی از اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود تصریح كرد كه مالیات خروج از كشور همان عوارض خروج از كشور است و فقط عنوان آن به «مالیات» تغییر كرده است.
بر همین اساس، سید فرید موسوی عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در توئیتر خود نوشت: «مالیات خروج از كشور پایه جدید مالیاتی نیست، همان عوارض خروجی است كه قبلاً تعریف شده. چون عوارض باید به شهرداری ها پرداخت گردد، صرفاً نام آن به مالیات تغییر نمود تا منابع به خزانه كشور واریز شود. همینطور برخی معافیت های ضروری كه در قوانین به صورت پراكنده تعریف شده، در این قانون مجتمع شد.»

1398/11/03
20:09:04
5.0 / 5
4311
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد