سخنگوی استانداری تهران تأكید كرد

بررسی منابع انتشار بوی نامطبوع تهران در كارگروه تخصصی پایش

بررسی منابع انتشار بوی نامطبوع تهران در كارگروه تخصصی پایش

به گزارش بتن آنلاین سخنگوی استانداری تهران از ادامه بررسی منابع انتشار بوی نامطبوع تهران در كارگروه تخصصی پایش اطلاع داد.


امین بابایی در گفتگو با ایسنا در تشریح آخرین روند پیگیری منبع یا منابع بوی نامطبوع تهران اظهار داشت: مبحث بوی نامطبوع تهران مقوله ایست كه ظرف دو سال قبل به شكلی باعث آزردگی شهروندان تهرانی شده است. با عنایت به انتشار اخبار ضد و نقیض در این عرصه و با هدف روشنگری افكار عمومی، استانداری تهران دراین حوزه اقدامات علمی و تخصصی خویش را شروع كرد.
وی اضافه كرد: با بهره گیری از ظرفیت اساتید دانشگاهی اقدامات مطالعاتی و نظارتی استانداری تهران مورد پیگیری قرار|گرفت و در این خصوص جلسات متوالی با زمان بندی مشخص برگزار گردید. بدون شك این جلسات تا وصول نتیجه مطلوب كه آن هم معرفی منبع یا منابع بوی نامطبوع و تنویر افكار عمومی و همینطور اتخاذ تدابیر بازدارنده برای انتشار این بوی نامطبوع است، ادامه خواهد داشت.
بابایی افزود: برپایه پیگیری به عمل آمده متولیان اصلی بررسی بوی نامطبوع اساسا مجموعه محیط زیست، شهرداری تهران و شبكه بهداشت و درمان هستند كه با دستور استاندار تهران مبادرت به تشكیل كارگروه تخصصی پایش كردند.
وی تاكید كرد: كارگروه پایش با محوریت معاون عمرانی استانداری تهران، جلسات خویش را پیگیری كرده و آنچه كه تابحال مشهود است برپایه تحقیقات میدانی اعلام شده، بوی نامطبوع تحت تاثیر دی اكسید گوگرد براثر سوخت مازوت برخی كارخانه ها در منطقه جنوب تهران و همینطور بوی نامطبوع مركز دفن زباله آرادكوه كه روزانه بیشتر از ۷۰۰۰ تن زباله شهر تهران در آن جمع آوری می شود، است. در زمانی كه رطوبت هوا افزوده می شود میزان تركیب بار رطوبتی و گاز انتشار یافته تحت تاثیر گازهای جنوب و جنوب شرقی به سمت شمال تهران سبب هدایت این بو در بعضی مناطق تهران می شود.
سخنگوی استانداری تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاكید بر اینكه موارد اعلام شده از جانب كارگروه پایش صرفا در حد طرح های مطالعاتی است، اضافه كرد: تحقیقات علمی و تخصصی برای شناسایی دقیق منابع و مولدهای بوی نامطبوع ادامه دارد و این كارگروه با دستور استاندار تهران در حال پیگیری این موارد است و البته متولیان اصلی این مورد یعنی مجموعه محیط زیست، شهرداری تهران و دستگاه های ذی مدخل موظف به اعلام آمار دقیق هستند و استانداری تهران در جایگاه نظارتی خود بطور قطع پیگیر این مورد خواهد بود.1398/10/18
18:42:53
5.0 / 5
4047
تگهای خبر: شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد