یك مقام مسئول خبر داد

تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه نظارت مهندسان ناظر از جانب نظام مهندسی

تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه نظارت مهندسان ناظر از جانب نظام مهندسی

بتن آنلاین: مدیركل دفتر مقررات ملی ساختمان وزارت راه و شهرسازی از توافق این دفتر با سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها برای تغییر نحوه پرداخت حق الزحمه مهندسان ناظر اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، حامد مانی فر در حاشیه كنفرانس ملی بتن و زلزله در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه به دنبال اصلاح ساختار نظام مهندسی هستیم، اظهار داشت: نظام مهندسی باید ساختار فنی خویش را حفظ كند و وارد حواشی انتخاب تشكل و صنفی نشود.
وی در پاسخ به پرسشی در مورد اینكه چرا با عنایت به فنی بودن این تشكل صنفی، انتخابات آن جناحی و سیاسی است؟، اظهار داشت: عده ای می خواهند سازمان نظام مهندسی را جناحی جلوه دهند. انتخابات نظام مهندسی، سیاسی و جناحی نیست و تمام رفتار اعضا را رصد می نماییم.
مدیركل دفتر مقررات ملی و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده تخلفات مالی در دوره هیئت مدیره هفتم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران تصریح كرد: این پرونده مراحل حقوقی خویش را در مراجع قضائی طی می كند. تا زمانی كه مرجع قضائی رأی نهایی درباره آن صادر نكند، نمی توانیم وارد جزئیات شویم.
وی درباره برخورد فیزیكی اخیر در سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران بین دو عضو برجسته اظهار داشت: اگر دو عضو دارای مسئولیت شئون اخلاقی را رعایت نكنند و ضوابط حرفه ای را زیر پا گذاشتند و چنانچه مصداق تخلف انضباطی باشد، باید به این مورد رسیدگی شود.
مانی فر با اشاره به اینكه ساختار نظام مهندسی باید اصلاح گردد، اظهار داشت: در ایام گذشته جلسات گوناگونی با هیئت مدیره های نظام مهندسی برگزار كردیم و در مراحل تصمیم سازی برای اصلاح ساختار هستیم.
سرپرست دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه هم اكنون مبحث نحوه برخورد با پرداخت دستمزد مهندسان ناظر را در اولویت كار می دانیم، اظهار داشت: موضوع، روش پرداخت دستمزدها نیست بلكه باید مشخص شود كه با این پرداخت ها چگونه برخورد نماییم. پیشنهاد ما این است كه تمام این پرداخت ها باید در حساب های واسط واریز شود و به برداشت و واریزی های آن بتوانیم نظارت داشته باشیم.
وی افزود: این پرداخت ها باید در حسابی نگهداری شود تا آخر ساخت و ساز و مرحله صدور آخر كار این مبالغ باید مدیریت شوند تا به تدریج بتوان آنرا آزاد كرد.
مانی فر در مورد آخرین وضعیت اصلاح قوانین سازمان نظام مهندسی در مجلس و وزارت راه و شهرسازی و دلیل تأخیر در بازبینی این قانون اظهار داشت: اصلاح قانون نظام مهندسی و كنترل ساختمان، هم از كانال مجلس بعنوان طرح در كمیسیون عمران و هم از كانال وزارت راه و شهرسازی بعنوان لایحه در كمیسیون امور زیربنایی هیئت دولت در حال بررسی است.
مدیركل دفتر مقررات ملی و كنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینكه قانون فعلی مشكل دارد اما می تواند پاسخگوی نیاز موجود ما باشد، اظهار داشت: مهم تر از اصلاح قوانین، روش اجرای قانون است و باید ساز و كاری برای اجرای هرچه سهل تر قوانین داشته باشیم.
وی همینطور با اشاره به آخرین وضعیت تعیین رئیس نظام مهندسی شورای مركزی تصریح كرد: آقایان خرم، وثیق نیا و مؤمنی مقدم از جانب وزیر راه و شهرسازی به رئیس جمهور پیشنهاد داده شده اند و در ایام آینده روحانی از میان این سه نفر یك نفر را بعنوان رئیس شورای مركزی را انتخاب می كند.

1398/10/05
15:09:44
5.0 / 5
4633
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد