وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی بیشترین سهم آلودگی تهران

وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی بیشترین سهم آلودگی تهران

به گزارش بتن آنلاین عضو شورای شهر تهران اعلام نمود: طبق یافته های معتبر بیشترین روزهای آلوده هوای شهر تهران در رابطه با  آلاینده ذرات معلق با قطر كمتر از  2.5  میكرون است.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، افشین حبیب زاده با انتشار عكس و یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «طبق یافته های معتبر، بیشترین روزهای آلوده هوای شهر تهران در رابطه با آلاینده ذرات معلق با قطر كمتر از ۲.۵ میكرون است و برمبنای نتایج بدست آمده در طول دوران نمونه برداری یكساله در ایستگاه شركت كنترل كیفیت هوا در دانشگاه صنعتی شریف در ۸۷.۵٪ از روزهای نمونه برداری مقدار ۲.۵ pm بیشتر از حد مجاز اعلام شده توسط سازمان محیط زیست ایران است.»
وی افزود: «در تركیبات اصلی این آلاینده جرم آلی، كربن معدنی، ذرات گرد و غبار و یونهای غیر آلی محلول در آب، قسمت اعظم آنرا می سازند. ذرات آلی با سهم بیشینه ۵۴٪ در فصول سرد و گرد و غبار با بیشینه ۷۶٪ در فصول گرم عمده ترین منبع تولید ذرات معلق محسوب می شوند. در این میان منابع متحرك شامل وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی و خودرو های دود زا ۷۲٪ از غلظت كربن آلی و ۲۹٪ از كل ۲.۵ pm را به خود اختصاص می دهند. همین طور ذرات گردوغبار ۲۴٪ و یونهای محلول در آب ۱۹٪ سهم دارند.»1398/10/04
14:20:01
5.0 / 5
4160
تگهای خبر: آلودگی , تولید , خودرو , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد