وزیر راه و شهرسازی خبر داد

راه اندازی روزانه20كیلومتر راه روستایی

راه اندازی روزانه20كیلومتر راه روستایی

به گزارش بتن آنلاین وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه سازمان راهداری در نظر دارد تا آخر سال 99 روزانه 20 كیلومتر راه روستایی راه اندازی كند، اظهار داشت: مسیر ترانزیت ریلی به چین فعال گردیده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در مراسم «افتتاحیه چهارمین نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته» با اشاره به لبیك گویی رانندگان كامیون در ۲۶ آذر ۱۳۶۲ به فرمان امام خمینی (ره) در خصوص «حمل كالاهای اساسی از بندر امام (ره) در زمان جنگ تحمیلی» گفت: هفته حمل و نقل مصادف با این روز جاودانه است و نمایشگاه حمل و نقل نیز فرصت مناسبی برای گفت و گو، تعامل، انتقال تجربیات و ارزیابی عملكرد و تصویرسازی مطلوب برای آینده است.
وی با اشاره به دو بخش مهم مسكن و حمل و نقل در وزارت راه و شهرسازی اضافه كرد: به دنبال آن هستیم كه با تحرك بخشی به این دو حوزه، سهم وزارت راه و شهرسازی در خروج از ركود اقتصادی و رسیدن به رونق اقتصادی را ارتقاء دهیم.
وزیر راه و شهرسازی افزود: در این یك سال پیشرفت هایی در وزارت راه و شهرسازی به وقوع پیوست همچون در بخش دیپلماسی حمل و نقل، تفاهمنامه هایی با كشورهای عضو كمیسیون های مشترك اقتصادی ایران بویژه با كشورهای همسایه به امضاء رساندیم و اسنادی مبادله كردیم كه موانع را یكبار برای همیشه از سر راه توسعه اقتصادی برداریم.
مسیر ترانزیتی ریلی به چین فعال شده است
اسلامی اضافه كرد: با هر كشوری كه در راه ترانزیت ما قرار دارد بویژه كشورهای همسایه، هم اكنون هیچ گونه عدم تفاهمی نداریم. در بخش ریلی نیز تفاهمنامه های ۴ و ۵ جانبه با كشورهای منطقه و آسیای میانه بویژه در راه حمل ریلی كالا از چین به اروپا از مسیر ایران به امضاء رسانده ایم، فعالیت در این راه شروع شده و به صورت واقعی و زنده از این خط بهره برداری می نماییم. با ایجاد تعرفه های یكسان، حجم ترانزیت ما متحول خواهد شد.
وی اشاره كرد: سرمایه گذاری در حوزه های زیرساختی راه و شهرسازی را با وجود محدودیت منابع ارتقاء داده ایم و با متمركز كردن مدیریت منابع و استفاده بهینه از اعتبارات، توانستیم تحرك خوبی به پروژه های زیرساختی بدهیم؛ به شكلی كه تا اختتام دولت دوازدهم ۲۰۰۰ كیلومتر آزادراه به مجموعه آزادراه های كشور افزوده خواهد شد.
وزیر راه و شهرسازی به فعالیت سازمان راهداری در بخش راه روستایی اشاره و اظهار نمود: توسعه راه های روستایی با هدف تحقق اشتغال روستاها در دستور كار سازمان راهداری قرار دارد و بعنوان یك برنامه ملی راه اندازی شده است؛ به شكلی كه تا آخر سال جاری و سال آینده، روزانه ۲۰ كیلومتر راه روستایی راه اندازی خواهد شد.
به گفته اسلامی، در كنار راه اندازی راه های جدید، مقرر است با استفاده از تكنولوژی نوین، بهسازی و نوسازی راه ها با دو هدف افزایش راندمان حمل و نقل و كاهش سوانح جاده ای را در دستور كار قرار دهیم.
كاهش تصادفات و كشته ها در محورهای پرحادثه
وی درباب بهسازی جاده ها تصریح كرد: جاده چابهار ـ ایرانشهر، یكی از محورهای پرحادثه ما بود. در سال ۱۳۹۶ در این محور ۸۰۰ تا ۹۰۰هزار تن بار جابجا شد كه یك میلیون و ۴۰۰هزار تردد در این جاده به ثبت رسید ولی تعداد تصادفات ۴۳۰ فقره و تعداد كشته ها ۹۰ نفر بود اما در سال ۱۳۹۷ با وجود آنكه ۲.۵ میلیون تردد انجام شد و حجم بار عبوری سه برابر افزایش پیدا كرد، اما با استفاده از بهسازی و نوسازی این محور توانستیم تعداد تصادفات را به ۴۰۳ فقره و تعداد كشته ها را به ۸۹ نفر كاهش دهیم درحالی كه فعالیت بندری نیز همزمان در بندر چابهار رونق داشته است.
وزیر راه و شهرسازی اضافه كرد: با تكمیل راه آهن چابهار ـ زاهدان از محل تزریق منابع صندوق توسعه ملی با موافقت رهبر معظم انقلاب، این خط تا سال ۱۴۰۰ تكمیل می شود.
نوسازی ناوگان ریلی و جاده ای
وی به نوسازی ناوگان حمل و نقل جاده ای شامل اتوبوس و كامیون اشاره نمود و اظهار داشت: با كمك نظام بانكی، امیدواریم نوسازی ناوگان جاده ای شتاب بگیرد كه هم شاهد افزایش راندمان حمل و نقل خواهیم بود و هم ایمنی جاده ای و اشتغال در صنعت حمل و نقل رونق خواهد گرفت.
وزیر راه و شهرسازی تصریح كرد: ۲۰۰۰ میلیارد تومان برای نوسازی ناوگان ریلی تفاهمنامه امضاء كرده ایم كه برای نخستین بار ۱۶ شركت ریلی مسافری و باری، سفارش تولید ناوگان به شركت های تولیدكننده داخلی داده اند و بزودی ناوگان جدید وارد صنعت حمل و نقل ریلی شده و به تدریج هر سه ماه یكبار شاهد افزوده شدن ناوگان جدید به این صنعت خواهیم بود.
اسلامی اشاره كرد: مقرر است در بخش صنعت هوانوردی، با تمركززدایی از فرودگاه تهران، ۶ هاب هوایی در كشور ایجاد نماییم كه از این تعداد، پروازهای گوناگون داخلی و بین المللی صورت گیرد.
به گفته وی، این پیشرفت ها با وجود تحریم های ظالمانه رخ داده است.


منبع:

1398/09/25
20:07:21
5.0 / 5
4214
تگهای خبر: آزادراه , بندر , پروژه , تردد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد