لایحه بودجه۹۹-یازده؛

300 میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث به سازمان راهداری رسید

300 میلیارد تومان از درآمد بیمه شخص ثالث به سازمان راهداری رسید

به گزارش بتن آنلاین شركت های بیمه موظف شدند در مجموع، ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع حاصل از فروش بیمه شخص ثالث را برای كاهش تصادفات به سازمان های راهداری، اورژانس و ناجا اختصاص دهند.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، بر مبنای بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال ۹۹، شركت های بیمه موظفند بر مبنای جدولی كه از میزان فروش آنها (پرتفوی) این شركت های از محل عرضه بیمه شخص ثالث تهیه می شود، مجموعا تا سقف ۳۰۰ میلیارد تومان به خزانه داری كل كشور واریز نمایند.
سه دستگاه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، سازمان اورژانس كشور و نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می توانند با استفاده از این منابع برای كاهش تصادفات جاده ای و مرگ و میز ناشی از آن اقدام نمایند.
سه دستگاه فوق الذكر می بایست هر سه ماه یك مرتبه گزارشی از اقدامات انجام شده را به بیمه مركزی تقدیم كرده و سازمان برنامه و بودجه هم مكلف است در صورت عرضه این گزارش ها از جانب راهداری، اورژانس و ناجا به بیمه مركزی، هر سه ماه یك مرتبه اعتبار تخصیص دهد.
مجری بند الف تبصره ۱۰ لایحه بودجه سال آتی، بیمه مركزی خواهد بود.
همچنین وجوهی كه شركت های بیمه به حساب خزانه داری كل كشور بابت اجرای طرح های كاهش تصادفات جاده ای واریز می كنند، بعنوان بخشی از هزینه های مالیاتی این شركت های محاسبه می گردد.


منبع:

1398/09/17
21:13:33
5.0 / 5
4610
تگهای خبر: سازمان , شركت , فروش , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد