گزارش بتن آنلاین

جزئیات آمار حوادث شغلی

جزئیات آمار حوادث شغلی

بتن آنلاین: جدیدترین آمار حوادث ناشی از كار نشان میدهد 44.3 درصد از حوادث كار مربوط به گروه سنی 25 تا 34 ساله قرار دارند. همین طور 71 درصد حوادث در ساعات بامداد رخ می دهد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، از كل بیمه شدگان، ۱۷ هزار و ۶۱۹ نفر در سال قبل گرفتار حادثه شغلی شده اند كه این تعداد نسبت به سال قبل ۶.۷ درصد كاهش داشته است. از تعداد ۱۷۶۱۹ نفر حادثه دیده شغلی، ۱۶۹ مورد آن منجر به فوت و ۷۹ مورد آن منجر به از كار افتادگی كلی شده است.
از كل حادثه دیدگان گزارش شده توسط سازمان تامین اجتماعی، ۹۲.۷ درصد معادل ۱۶ هزار و ۳۳۰ نفر مرد و ۷.۳ درصد معادل ۱۲۸۹ نفر از گروه بانوان هستند.
بیشترین تعداد حادثه دیدگان شغلی مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۲۹ ساله است كه ۲۴.۳ درصد از حادثه دیدگان را به خود اختصاص دادند. بعد از آن گروه سنی ۳۰ تا ۳۴ سال با سهم ۲۰ درصدی، بیشترین گروه حادثه دیدگان را در بر می گیرند. بدین سبب ۴۴.۳ درصد از كل حادثه دیدگان شغلی در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ سال بوده اند.
بر اساس زمان وقوع حادثه، به ترتیب ۷۱.۰ درصد از حوادث در ساعت صبح، ۱۹.۸ درصد در اوقات عصر و ۹.۲ درصد از حادثه دیدگان شغلی نیز در هنگام شب گرفتار حادثه شده اند.
طبق آمار سازمان پزشكی قانونی، در سال قبل ۲۸ هزار و ۵۷۱ مورد از معاینات پزشكی، مربوط به معاینات مصدومین ناشی از حوادث كار بوده است. این تعداد، طبق آمار سازمان پزشكی قانونی، در سال ۱۳۹۷ نسبت به سال ۱۳۹۶ دارای رشد ۳.۰ درصدی بوده است. از كل معاینات مصدومین ناشی از حوادث كار ارجاعی به مراكز پزشكی، ۹۵.۲ درصد مربوط به مردان و ۴.۸ درصد مربوط به زنان بوده است. تعداد متوفیان حوادث شغلی گزارش شده توسط این سازمان ۱۶۲۵ نفر، بوده است.
همچنین با عنایت به بازرسی های انجام گرفته در كارگاه های مشمول قانون كار، توسط اداره كل بازرسی كار وزارت كار، در سال ۱۳۹۷ تعداد لطمه های شغلی ثبت شده مشمولین قانون كار، ۹ هزار و ۹۹۶ «نفر- حادثه» بوده است كه نسبت به سال قبل دارای كاهش ۶.۶ درصدی بوده است.
در بین فعالیت های اقتصادی، فعالیت «ساختمان» بیشترین سهم لطمه های شغلی منجر به فوت را داشته است كه ۴۸.۲ درصد از حوادث در این عرصه رخ می دهد.


منبع:

1398/09/05
20:26:42
5.0 / 5
4173
تگهای خبر: ساختمان , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد