آغاز موج تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در آینده نزدیك

آغاز موج تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در آینده نزدیك

به گزارش بتن آنلاین معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های كشور اعلام نمود: لایحه اصلاح ماده صد قانون شهرداری به هیات دولت تقدیم شده و با همفكری دیوان عدالت اداری پیگیر بررسی آن در كمیسیون خاص كلانشهر تهران و سایر كلانشهرهای دولت هستیم.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی جمالی نژاد با بیان این مطلب اظهار داشت: لایحه اصلاح ماده صد قانون شهرداری با عنایت به لطمه شناسی های صورت گرفته و مشخص شدن برخی نقصها این ماده درشهرها با رویكرد پیشگیری، جلوگیری و برخورد جدی، قاطع و بدون چشم پوشی در حوزه ساختمانی در حریم و محدوده شهرها و با همكاری مدیران و كارشناسان دستگاه های ذیربط و صاحب نظر در حوزه مدیریت شهری همچون دیوان عدالت اداری، شورای عالی استانها، شورای اسلامی و شهرداری تهران تهیه و تقدیم هیات وزیران شده است.
او همینطور اظهار نمود: با عنایت به تفاهم صورت گرفته با دیوان عدالت اداری و با هدف وحدت رویه در برخورد با تخلفات سازمانی، تشكیل دوره های تخصصی آموزشی از سال قبل به میزبانی استانداریها در دستوركار قرار گرفته است.
وی افزود: در این راستا طی سال قبل پنج هزار و ۶۲۸ نفر از اعضای كمیسیون های ماده صد شهرداریهای كشور شامل نمایندگان وزارت كشور، قضات قوه قضاییه، نمایندگان شوراهای اسلامی شهرها و شهرداران در این دوره ها كه با تدریس قضات دیوان عدالت اداری برگزار شده، حضور بهم رساندند.
وی یاداور شد: این دوره ها امسال هم به طور مستمر در حال برگزاری است.
معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر كشور به دیگر اقدامات صورت گرفته در زمینه برخورد با متخلفین ساخت و سازهای غیرمجاز اشاره نمود و اظهار داشت: در امتداد اجرایی شدن تبصره ۷ ذیل ماده صد قانون شهرداریها در خصوص برخورد با عوامل متخلف شهرداری و مهندسین ناظر ساختمانی، سوژه طی بخشنامه هایی به استانداریها ابلاغ گردید.
جمالی نژاد اضافه كرد: طبق گزارش های ارسالی از ۲۸ استان تا آخر سال گذشته تعداد كل پرونده های منجر به صدور رای كمیسیون های ماده صد؛ ۱۴۱ هزار و ۵۸۳ فقره بوده و از این تعداد ۶۹۹ پرونده منجر به اعمال تبصره ۷ درباب قصور و فساد ماموران شهرداری می باشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، وی افزود: همین طور یك هزار و ۹۳۹ پرونده منجر به اعمال تبصره ۷ درباب قصور و تخلف مهندسین ناظر ساختمانی بوده كه از این تعداد ۸۴۲ فقره پرونده، معادل ۴۳ درصد كل پرونده های این بخش، در شورای انتظامی سازمان های نظام مهندسی ساختمان استان ها رسیدگی شد و سوژه كماكان باشدت و بدون چشم پوشی در حال انجام می باشد و در آینده نزدیك شاهد موجی از تخریب های ساخت و سازهای غیر مجاز در شهرهای كشور خواهیم بود.

منبع:

1398/07/18
18:54:30
5.0 / 5
4453
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد