گزارش بتن آنلاین

آزادراه تهران-شمال و متروی هشتگرد به تابستان نرسید

آزادراه تهران-شمال و متروی هشتگرد به تابستان نرسید

بتن آنلاین: در صورتیكه مسئولان وزارت راه و شهرسازی، راه اندازی موقتی آزادراه تهران-شمال و افتتاح متروی شهر جدید هشتگرد درانتها تابستان امسال را وعده داده بودند، اما تا امروز از هیچ یك خبری نشده است.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، یك مردادماه امسال اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور به همراه محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و خیرالله خادمی و حبیب الله طاهرخانی معاونان وزیر راه و مدیران عامل شركت های «ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل» و «عمران شهرهای جدید» از پروژه های عمرانی استان البرز شامل قطعه یك آزادراه تهران - شمال و متروی شهر جدید هشتگرد بازدید نمودند.
در این بازدیدها، وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی وعده دادند كه آزادراه تهران – شمال درانتها تابستان زیر بار ترافیك رفته و متروی شهر جدید هشتگرد به بهره برداری می رسد.
وزیر راه: آزادراه تهران-شمال طبق برنامه زمانبندی درانتها تابستان بهره برداری می شود
محمد اسلامی در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از آزادراه تهران - شمال گفت: قطعه یك این آزادراه مطابق زمانبندی، در حال پیشرفت است و تا اختتام تابستان افتتاح می شود. آنچه در آزادراه تهران- شمال مهم می باشد، خرید تجهیزات تونل ها به خصوص موتور جت فن تهویه است؛ چونكه بدون تهویه، امكان افتتاح آزادراه وجود ندارد؛ ضمن اینكه در راه تقاطع آزادراه با جاده چالوس نیز تعدادی معارض داشتیم كه تابحال رفع شده است.
خادمی: بهره برداری از فاز نخست آزادراه تهران-شمال در اواخر تابستان
خیرالله خادمی مدیرعامل شركت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز در این مراسم در جمع خبرنگاران با تاكید بر اینكه امید است بتوانیم فاز نخست آزادراه تهران-شمال را در اواخر تابستان ۹۸ بهره برداری نماییم، اظهار داشت: پروژه آزادراه تهران - شمال از حیث سرمایه گذاری برای كشور پروژه ای مهم می باشد برای اینكه بنیاد مستضعفان و دولت هر دو برای این پروژه هزینه می كنند.
وزیر راه: متروی هشتگرد اختتام تابستان به بهره برداری می رسد
وزیر راه و شهرسازی همین طور در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد اعلام نمود: عملیات اجرایی این پروژه مطابق قراردادهای منعقد شده در حال پیشرفت است و برای تابستان امسال به بهره برداری می رسد.
اسلامی اشاره كرد: ساخت این مترو خواسته مردم هشتگرد است و با استفاده از آن امكان تردد ساكنان شهر جدید هشتگرد به پایتخت با سهولت بیشتری فراهم خواهد شد.
طاهرخانی (۱ مرداد): متروی هشتگرد تا اختتام تابستان افتتاح می شود
حبیب الله طاهرخانی مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید نیز در حاشیه بازدید معاون اول رئیس جمهور از متروی شهر جدید هشتگرد در ۱ مرداد امسال در جمع خبرنگاران اظهار داشت: متروی شهر جدید هشتگرد تا اختتام تابستان به بهره برداری می رسد و با عنایت به اینكه شهر جدید هشتگرد، ظرفیت سكونتی بالایی دارد، با شروع به كار این مترو استقبال خوبی از طرف مردم مواجه خواهد شد و می تواند بعنوان بازار هدف اقشار كم درآمد تهران، عمل كرده و بازار مسكن پایتخت را ساماندهی كند.
وی در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر درباره مدت زمانی سفر ریلی از هشتگرد به تهران اظهار داشت: قطار فوق العاده تهران هشتگرد، ۴۵ دقیقه ای به مقصد خواهد رسید.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، با وجود همه وعده های داده شده، تا كنون كه یك هفته از آغاز پاییز گذشته، نه از متروی شهر جدید هشتگرد خبری هست نه از بهره برداری موقتی قطعه یك آزادراه تهران – شمال.
طاهرخانی (۲۱ شهریور): پیشرفت متروی هشتگرد ۹۰ درصد است
طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی ۲۱ شهریور امسال بار دیگر از متروی شهر جدید هشتگرد بازدید كرده بود.
طاهرخانی در این بازدید ضمن اشاره به اهمیت این پروژه قطار برقی، از پیمانكار مجموعه خواست تا با استفاده از تمام ظرفیت ها و به كارگیری تمام امكانات نسبت به تسریع در انجام كارهای باقی مانده اقدام نماید.
مدیرعامل شركت عمران شهرهای جدید در ادامه با اشاره به پیشرفت فیزیكی ۹۰ درصدی پروژه از كارفرما و پیمانكار طرح خواست تمام تمركز خودرا برای تكمیل این پروژه ملی بكار گیرند تا طبق تاكید وزیر راه و شهرسازی پروژه متروی گلشهر - شهر جدید هشتگرد تا اختتام شهریور مورد بهره برداری قرار گیرد.
مردم به وعده های عمل نشده زمان تكمیل پروژه های عمرانی عادت دارند
گفتنی است قبل از این نیز بارها وزارت راه و شهرسازی در زمان وزارت عباس آخوندی، وعده های مختلفی برای افتتاح قطعه یك آزادراه تهران - شمال اعلام نموده بود حتی در سال ۹۷ نیز اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور اعلام نمود این آزادراه درانتها سال ۹۷ به بهره برداری می رسد اما از آنجایی كه این وعده عملی نشد، جهانگیری در بازدیدی كه مرداد ماه امسال از آزادراه تهران شمال داشت، حاضر به گفتگو در جمع خبرنگاران نشد.
در دوره وزارت آخوندی، وعده های مختلفی همچون تكمیل مسكن مهر در بازه های زمانی مختلف، تكمیل آزادراه تهران - شمال، تكمیل آزادراه همت - كرج، تكمیل پروژه ریلی رشت - قزوین و خیلی از پروژه های عمرانی در زمان مقرر به اتمام نرسید و به زمان دیگری موكول شد.


منبع:

1398/07/09
14:13:06
5.0 / 5
4228
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد