شورای عالی شهرسازی تصویب كرد

ابلاغ ضوابط جدید بلندمرتبه سازی، بیشتر از 8 طبقه ساختمان بلند است

ابلاغ ضوابط جدید بلندمرتبه سازی، بیشتر از 8 طبقه ساختمان بلند است

بتن آنلاین: شورای عالی شهرسازی و معماری ضوابط عام بلندمرتبه سازی را تصویب و برای اجرا به استانداران استان های با شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ابلاغ نمود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از مهر، شورایعالی شهرسازی و معماری ضوابط عام بلندمرتبه سازی را به استانداران ابلاغ نمود. بنابراین از تاریخ ابلاغ این مصوبه صدور هرگونه مجوز برای راه اندازی ساختمان های بلندمرتبه در سطح كشور صرفا در قالب ضوابط این مصوبه مجاز خواهد بود.
بر اساس اعلام این شورایعالی، صدور مجوز هرگونه راه اندازی ساختمان بلند در شهرهای كشور، صرفا محدود به شهرهای با جمعیت بالای ۲۰۰ هزار نفر امكان پذیر خواهد بود. در آن دسته از شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر و بیشتر كه عرصه های بلندمرتبه در طرح های توسعه شهری مصوب آن پیشبینی نشده باشد، در صورت نیاز شهر و وجود تقاضا، ابتدا می بایست مصوبه توسط شهرداری با تأیید شورای اسلامی شهر تهیه و بعد از تصویب در كمیسیون ماده پنج و شورای برنامه ریزی و توسعه استان، جهت تصویب نهایی به شورایعالی شهرسازی و معماری ایران عرضه شود.
بر اساس این مصوبه، ساختمان هایی كه با ارتفاع ۲۷ متر و بیشتر یا ساختمانی كه تعداد طبقات آن با احتساب همكف، ۸ طبقه و بیشتر باشد یا ارتفاع بالاترین كف طبقه قابل بهره برداری آن
بیشتر از ۲۳ متر از تراز متوسط زمین باشد، بلندمرتبه نامیده می شود.
با این حال در شهرهای دارای طرح جامع معتبر (مصوب شورایعالی شهرسازی و معماری ایران) چنانچه آستانه دیگری برای تعیین ارتفاع ساختمان بلند تعریف شده باشد، همان ارتفاع با رعایت سایر ضوابط این مصوبه ملاك عمل خواهد بود.

متن كامل ضوابط بلندمرتبه سازی را از اینجا مطالعه كنید.


منبع:

1398/06/31
20:47:36
5.0 / 5
4387
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد