افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران

افزایش موقتی ازن و ذرات معلق در هوای تهران

بتن آنلاین: برمبنای اعلام شركت كنترل كیفیت هوای تهران افزایش موقتی غلظت آلاینده های ازن و ذرات معلق در هوای تهران طی امروز (13 شهریور) كاهش موقتی كیفیت هوا را به دنبال دارد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا بر اساس نتایج حاصل از پیش بینی وضعیت هواشناسی برای شهر تهران، با كاهش میزان ناپایداری جوی در اولین ساعات امروز (۱۳ شهریور) و همراه با ازدیاد تردد خودرو ها طی بامداد شرایط برای تجمع موقتی آلاینده ها طی برخی ساعات فراهم می شود.

به تدریج با رشد ناپایداری روزانه برای برخی ساعات، وزش باد انتظار می رود كه احتمال افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد همین طور طی برخی ساعات بعد ازظهر بین ساعات ۱۴ تا ۱۸ افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود كه سبب كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق می شود.

همراه با كاهش میزان ناپایداری جوی طی شب و همزمان با اوج تردد خودرو ها بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق افزوده می شود و وضعیت كیفیت هوای بعضی مناطق شهر تهران بطور موقت در شرایط نامطلوب خصوصاً برای گروه های حساس قرار می گیرد.

با تداوم این وضعیت جوی تا ساعات آغازین فردا (۱۴ شهریور) شرایط برای افزایش نسبی غلظت آلاینده ها طی برخی ساعات بامداد فراهم می شود كه كاهش موقتی كیفیت هوا در بعضی مناطق را به همراه دارد همین طور برای بیشتر ساعات فردا جوی نسبتا آرام و آسمانی صاف انتظار می رود و با عنایت به افزایش جزیی دما احتمال افزایش نسبی در غلظت آلاینده ازن مشاهده می شود. وزش باد در بعضی ساعات بعد ازظهر نیز افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به همراه دارد.

بر این اساس انتظار می رود در بعضی ساعات فردا بر غلظت آلاینده ها خصوصاً ذرات معلق بطور موقت افزوده شود كه به تبع آن برقراری شرایط نامطلوب كیفیت هوا خصوصاً برای گروه های حساس در بعضی مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شركت كنترل كیفیت هوای تهران، كیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ بامداد امروز با میانگین ۸۵ در شرایط سالم قرار داشت و كیفیت هوای الان نیز با میانگین ۷۸ همچنان در شرایط سالم می باشد.

منبع:

1398/06/13
14:53:03
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: پایتخت , تردد , خودرو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد