بانك عامل حوزه مسكن اعلام كرد:

وام مسكن مهر با پیشرفت ۷۰ درصدی در پردیس، ۵۰ میلیون تومان شد

وام مسكن مهر با پیشرفت ۷۰ درصدی در پردیس، ۵۰ میلیون تومان شد

به گزارش بتن آنلاین بانك عامل حوزه مسكن اعلام نمود: سقف جدید وام مسكن مهر در پردیس به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته؛ در صورتی كه برای دیگر شهرها، ۴۵ میلیون تومان پرداخت می شود.به گزارش بتن آنلاین به نقل از بانك عامل بخش مسكن، جزئیات مصوبه افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر از آن حكایت می كند كه سقف تسهیلات مسكن مهر برای حدود ۲۰۰ هزار واحد مسكونی در حال ساخت كه پیشرفت فیزیكی حداقل ۷۰ درصدی داشته ولی هنوز كار ساخت و تكمیل آنها به پایان نرسیده است، از ۴۰ میلیون تومان فعلی به حداكثر ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا كرده است.
این بانك می افزاید: بر این اساس و مطابق پیشنهاد عرضه شده به بانك مركزی و شورای پول و اعتبار، سقف تسهیلات مسكن مهر برای پروژه های شهر جدید پردیس از ۴۰ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش پیدا كرده است.
در پیشنهادی كه مطابق آن، اعضای شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات این بخش موافقت كرده اند، «افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر در سایر شهرها به ۴۵ میلیون تومان» مطرح بوده است.
مطابق اعلام بانك عامل بخش مسكن، آخرین آمارهای در اختیار شبكه بانكی از كارنامه ساخت و تحویل مسكن مهر حكایت از آن است كه از حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسكونی مهر كه تا كنون تسهیلات ساخت به آنها داده شده، كار ساخت حدود یك میلیون و ۸۰۰ هزار واحد به پایان رسیده و این تعداد واحد، تحویل متقاضیان شده است.
همچنین پرونده بانكی حدود ۷۰ تا ۸۰ هزار واحد مسكونی مهر هم مستقیم از سوی سازنده ها با بانك عامل بخش مسكن تعیین تكلیف شده است. با این وجود كار ساخت و تكمیل حدود ۳۷۰ هزار واحد مسكونی مهر هنوز به سرانجام نرسیده است كه بخشی از این واحدها، كمتر از ۳۰ درصد پیشرفت فیزیكی دارند و به علل مختلف، نیمه كاره مانده اند و بخشی دیگر هم با اینكه تكمیل شده اند؛ اما به خاطر مسائلی همچون نبود آب، برق یا گاز، فعلاً قابل سكونت نیستند.
برآورد مسئولان بخش مسكن مشخص می كند، حدود ۲۰۰ هزار واحد از ۳۷۰ هزار واحد مسكونی مهر، پیشرفت فیزیكی بالای ۷۰ درصد دارند و جزو پروژه های فعال و رو به جلو در ساخت و ساز محسوب می شوند؛ اما به خاطر تورم مصالح ساختمانی و افزایش هزینه ها، تكمیل آنها با تسهیلات فعلی، امكان ناپذیر است؛ ازاین رو، شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات برای این ۲۰۰ هزار واحد موافقت كرده است.
گفته می شود آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار قبل از مصوبه جدید برای افزایش سقف تسهیلات مسكن مهر به ۴۰ میلیون تومان سبب شده گره مالی و اعتباری حدود ۳۰۰ هزار واحد مسكونی مهر در حال ساخت، طی دو سال گذشته باز شود و صاحبان این واحدها بتوانند خانه دار شده و در آنها اسكان پیدا كنند.

1398/04/22
14:23:47
5.0 / 5
4367
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد