واكنش عضو شورا به دعوت بازیگر سینما برای زباله گردی

واكنش عضو شورا به دعوت بازیگر سینما برای زباله گردی

به گزارش بتن آنلاین عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران به نامه دعوت ˮپریناز ایزدیارˮ، از اعضای شورای شهر برای زباله گردی پاسخ داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، حجت نظری، عضو كمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در واكنش به نامه پریناز ایزدیار به اعضای شورای شهر تهران درمورد كودكان كار و زباله گرد در اینستاگرامش نوشت: مساله زباله گردی و مهم تر از آن، كودك كار، معضلی ست كه از سال ها پیش، نه تنها پایتخت بلكه خیلی از شهرهای كشور درگیرش هستند. در این عرصه نهادهای مختلف همچون سازمان بهزیستی، وزارت كشور، شهرداری ها و امثال این ها مسئول اند و اقداماتی هم در طول سالیان انجام داده اند. بنده هم از آغاز مسئولیتم در شورای شهر تهران، ری و تجریش در بخش های مختلف و بخصوص در كمیته مشاركت های مردمی شورای شهر و هم ستاد توان افزایی و پشتیبانی از فعالیت سازمان های مردم نهاد تهران كه مسئولیتش را برعهده دارم، به دنبال راهكاری كارآمد و پایدار برای حل این مشكل بوده و هیچگاه كودكان كار و زباله گردی در تهران را رد نكرده یا نادیده نگرفته ام.
ایشان در ادامه نوشت: امروز آگاه شدم كه پریناز ایزدیار، هنرمند دغدغه مند كشورمان در صفحه اینستاگرام شان مسائلی را در مورد كار كودكان مطرح كرده و در بخشی از آن نوشته اند: «در یكی از روزهای این تابستان داغ صندلی های تصمیم گیری شهر را رها كنید، ما هم همراه شما خواهیم آمد، فقط برای چند لحظه، چند ثانیه، سرخود را داخل یكی از سطل های زباله شهری بگیریم بی آنكه دست داخل آن نماییم. اگر طاقت آوردیم، اگر نفس كشیدیم، اگر زنده ماندیم، برویم دنبال كارمان».

از پیشنهادشان استقبال می كنم. هرچند معتقدم باید راهكاری اساسی برای حل این معضل بیابیم، اما شخصا و از راه دفترم در شورای شهر تهران پیگیر هستم تا علاوه بر اجرای چالش نمادینی كه خانم ایزدیار به آن دعوتمان كردند و بدون شك اجرای آن، گره ای از كار كودكان كار باز نمی كند، بتوانیم در جلسه ای مشترك با ایشان و دیگر هنرمندان دغدغه مند راهكارهایشان برای حل این معضل را بررسی نماییم.
نظری افزود: امیدوارم با عنایت به مسئولیت اجتماعی كه این هنرمندكشورمان برعهده دارند، در ادامه مسیر به خصوص در فرهنگ سازی در حوزه پسماند هم با ما همراه باشند.



1398/04/14
15:10:35
5.0 / 5
4399
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد