برای اولین بار انجام شد

انتشار داده های خام پیمایش های شهری

انتشار داده های خام پیمایش های شهری

به گزارش بتن آنلاین معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با تاكید بر ضرورت انتشار داده های پیمایش های شهری از انتشار این داده ها توسط شهرداری اطلاع داد.به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، محمد رضا جوادی یگانه امروز در آئین انتشار داده های خام پیمایش های شهری با بیان این كه خط به خط جنگیدیم تا این داده ها منتشر شود، اظهار داشت: امیدواریم روزی برسد كه محافظه كاری در انتشار داده ها از بین برود.

وی با اشاره به اینكه اگر پولی از بودجه عمومی بابت انجام پیمایش پرداخت می شود، باید داده های آن در اختیار همگان قرار گیرد، اظهاركرد: این انحصار داده ها درست نیست و این كه برخی انحصاری پژوهش ها را انجام می دهند و اطلاعات و داده ها تنها در اختیار آنها است باعث مرجعیت و اختیارات خاص برایشان می شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با بیان این كه انحصار اینكه چه كسانی می توانند این پژوهش ها را انجام دهند هم یك نوع انحصار است، اظهار داشت: این صدمه چند دهه پیمایش ملی است.

جوادی یگانه اضافه كرد: حساسیت زدایی از علوم اجتماعی آن طور كه برخی تصور می كنند خطرناك نیست. در سال های گذشته ملاحظه كرده ایم كه چه نظرسنجی هایی درباره انتخابات برگزار می گردد و ملاحظه شد كه نظرسنجی ها تا چه میزان می توانند به واقعیت نزدیك باشند.

وی با بیان این كه تلاش ما همیشه انتشار داده های پیمایش ها بوده است، اظهار داشت: تلاش كردیم گزارش ها را هر چند محدود اما به صورت غیرمحرمانه منتشر نماییم و روی پیمایش داده ها مهر محرمانه نزنیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با اشاره به اینكه چندی قبل من فقط یك خط یك پیمایش در خصوص این كه ۳۰ درصد مردم تمایل به مهاجرت دارند را منتشر كردم اما حساسیت های زیادی به وجود آمد، اظهاركرد: شهرداری تهران طی سال های گذشته حامی علوم اجتماعی بوده است و پژوهش های زیادی انجام شده و حالا همه داده ها در اختیار مردم است.

وی با اشاره به اینكه تلاش كردیم در انتشار داده ها خوب عمل نماییم تا حساسیت زایی نشود، اظهار داشت: ارتباط دانشگاه ها و شهر به صورت سیستماتیك شكل می گیرد و از همه پژوهشگران می خواهیم كه شهر را دقیق تر ببیند و مسائل آنرا تحلیل و پیشنهادات خویش را برای اصلاح وضعیت بیان كنند.

به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا با حضور تعدادی از اساتید دانشگاه از فایل انتشار داده های خام پیمایش های شهری رونمایی گردید.
1398/04/10
20:00:21
5.0 / 5
4584
تگهای خبر: سیستم , شهردار , شهرداری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد