ستاری خبر داد

بومی سازی قطار مترو طی 18 ماه آینده

بومی سازی قطار مترو طی 18 ماه آینده

به گزارش بتن آنلاین معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از ساخت قطار بومی سازی شده مترو طی ۱۸ ماه آینده اطلاع داد.


به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، سورنا ستاری بامداد امروز در آئین قرارداد ساخت یك رام قطار مترویی جهت استفاده در خطوط مترو كه با حضور دكتر حناچی، شهردار تهران در محل معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری صورت گرفت، با اشاره به اینكه این اتفاق مهمی است كه رخ می دهد، اظهار داشت: در یك و نیم تا دو سال آینده، در حوزه مترو بومی سازی خواهیم داشت؛ چون كه ساخت واگن یك نیاز مترویی همه كلانشهرها و به خصوص تهران است.
وی ضمن تشكر از حناچی، شهردار تهران بابت پیش قدم شدن در این امر مهم، اظهار نمود: منابع دانشی كه در این سال ها شكل گرفته اند، امروز كنار هم جمع شده اند تا با كمك هم نسبت به داخلی سازی یك رام قطار كه ۸۵ درصد آن بومی سازی خواهد بود، اقدام نماییم.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به اینكه معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری همكاریهای زیادی با شهرداری تهران در حوزه فناوری و استارتاپ ها دارد، اظهار داشت: امروز ساخت یك رام قطار نماد همكاری شهرداری و حوزه فناوری خواهد بود كه امیدواریم در چارچوب تفاهم نامه ای بتوانیم همكاریهای بیشتری داشته باشیم.
ستاری با اشاره به اینكه در حوزه های دیگر حمل و نقل پروژه هایی داریم كه عملیاتی خواهد شد، اظهار داشت: هفته آینده تفاهم نامه راه اندازی كارخانجات نوآوری و توسعه استارت آپ ها را خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینكه به دنبال تحریم ها باید با همدلی نسبت به ایجاد اشتغال و پشت سر گذاشتن تحریم ها اقدام نماییم، اظهار داشت: این حركت ابتكار حناچی بود و وقتی این اراده در یك مجموعه ای وجود داشته باشد، می تواند مابقی دستگاه ها را هم به حركت وا دارد.
ستاری با اشاره به اینكه امیدواریم ۱۸ تا ۲۳ ماه آینده در نخستین گام نسبت به ساخت قطار مترو كه ۸۵ درصد آن بومی است، اقدام نماییم، اظهار داشت: این قطار تست شده و بر روی ریل تحویل شهرداری تهران داده می شود.
معاون علمی رئیس جمهور با اشاره به اینكه امضای این تفاهم نامه و ساخت یك رام قطار سرآغاز ساخت ۴۲۰ رام قطار دیگر است، اظهار داشت: متروی تهران سفارش ساخت ۴۲۰ رام قطار دیگر را داده است كه امیدواریم بین ۳ تا ۶ ماه آینده نهایی شود.
ستاری اضافه كرد: هم اكنون بومی سازی ۳۳ درصد است كه امیدواریم به ۸۵ درصد برسد.
به گزارش بتن آنلاین به نقل از ایسنا، در این مراسم طیبی رئیس جهاد دانشگاهی، علی آبادی مدیرعامل مپنا و دكتر وحدت رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی هم حضور داشتند.1398/04/09
01:00:13
5.0 / 5
4507
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
Beton Online بتن آنلاین

Beton Online بتن آنلاین

بتن آنلاین

سفارش بتن و بتن آرمه

betononline.ir - تمام حقوق متعلق به سایت بتن آنلاین می باشد